SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi je údajne z najhoršie vonku. Pravdepodobne sa vyhne osudu spoločnosti Huawei

Podľa najnovších správ sa Xiaomi a americké úrady dohodli na tom, že spoločnosť bude natrvalo odstránená zo sankčného zoznamu.

Začiatkom tohto roka obehla mnohé média „senzačná správa“ okolo spoločnosti Xiaomi a jej zaradenia na sankčný zoznam vytvorený americkými úradmi. Spoločnosť bola obvinená z toho, že je prepojenou na čínsku vládu a ozbrojené zložky krajiny. Samozrejme, Xiaomi tieto obvinenia obratom vyvrátilo a hovorilo, že to nie je pravda. Následne sa čínsky technologický gigant pokúsil súdnou cestou zvrátiť účinnosť sankcií, ktoré boli na spoločnosť uvalené.

V marci sa spoločnosti úspešne podarilo pozastaviť účinnosť sankcií, v dôsledku ktorých mala spoločnosť dôjsť o amerických investorov. Išlo však len o dočasné vyriešenie sporu, ktoré ako tak navrátilo spoločnosti Xiaomi dôveryhodnosť zo strany investorov. Dôvodom je, že po uvalení sankcií, klesol zo strany zahraničných investorov záujem o spoločnosť. Mnohí dokonca tvrdili, že Xiaomi by mohol postihnúť rovnaký osud, ako spoločnosť Huawei, ktorá sa do dnešných dní trápi so sankciami amerických úradov.

„Jej označenie USA za komunistickú čínsku vojenskú spoločnosť začiatkom tohto roka nemalo žiadny vplyv na základné princípy fungovania spoločnosti, ale malo to dopad na 15% pokles ceny akcií spoločnosti Xiaomi od oznámenia, aj keď investori z pevniny zvýšili vlastníctvo o 27%.“ vyjadrili sa pre portál Bloimberg analytici Matthew Kanterman and Nathan Naidu.

Americké úrady súhlasia s odstránením Xiaomi zo sankčného zoznamu

Najnovšie zahraničný spravodajský portál bloomberg informuje, že spoločnosti Xiaomi sa podarilo úspešne vyhnúť osudu spoločnosti Huawei. Dôvodom je, že Xiaomi a americké úrady sa dohodli na tom, že spoločnosť bude natrvalo odstránená zo sankčného zoznamu.

Podľa publikovaných správ by mierová dohoda medzi Xiaomi a americkými úradmi, mala uzrieť svetlo sveta do 20. mája.  Druhým dychom však treba dodať, že aktuálne nevieme presne povedať, čo presne má byť obsahom tejto dohody s výnimkou informácie, že spoločnosť bude odstránená zo sankčného zoznamu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close