SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi je stále silnejšou spoločnosťou. Tržby za minulý rok dosiahli historické maximá

Xiaomi v roku 2019 dosiahlo rekordné tržby. Generálny riaditeľ spoločnosti Lei Jun prezrádza, že tržby presiahli 28 miliárd dolárov.

Čínsky technologický gigant, spoločnosť Xiaomi, je bezpochyby jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností, a to nie len v mobilnom priemysle, ale naprieč viacerými odvetviami. V súčasnosti sa umiestňuje na všetkých významných trhoch medzi 5 najväčšími výrobcami smartfónov sveta  vrátane Číny či Indie. Okrem toho sa spoločnosti darí aj v prípade predajov iných zariadení ako sú napríklad nositeľné zariadenia, rôzne gadgety, chytré televízie a ďalšie.

Podľa zverejnených informácií generálnym riaditeľom spoločnosti Lei Jun, sa úspech spoločnosti Xiaomi na jednotlivých trhoch, pretavil aj do rekordných tržieb. Tie dosiahli v roku 2019 viac ako 200-miliárd juanov, teda približne 28,4 miliardy dolárov.

Z  10 miliárd Juanov na 200 miliárd za  7 rokov

Zverejnené tržby zároveň generálny riaditeľ spoločnosti porovnáva s dosiahnutými výsledkami od roku 2010.  Tie rástli priam raketovým tempom. Dva roky od začatia podnikania tržby spoločnosti dosiahli v roku 2012 10 miliárd juanov, 5 rokov na to spoločnosť prekročila hranicu 100 miliárd Juanov a v roku 2019 prekročili raz toľko. Ide o impozantný príbeh spoločnosti, ktorý robí zo Xiaomi jednu z najúspešnejších firiem, a to nie len vo svojom odvetí podnikania, ale vo všeobecnosti. Lei Jun zároveň hovorí, že 10 rokov podnikania ich spoločnosti ukazuje silu internetu, ktorý je ich hlavným komunikačným a predajným nástrojom.

Xiaomi-trzby 2019
Zdroj: Xiaomi via Gizmochina.com

Čo sa týka ďalších plánov spoločnosti, tak aj do budúcnosti plánuje pokračovať v doterajšej stratégii – investovať do vývoja nových technológií, obzvlášť 5G a AIoT. Len pre zaujímavosť, rok 2020 má byť zároveň rokom, kedy má spoločnosť Xiaomi v pláne sústrediť sa aj na región Európy.

Kde odhadujete „potenciálny“ strop spoločnosti Xiaomi v priebehu ďalších 10 rokov? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Rekordné tržby rok 2019 Tržby Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close