Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi je stále silnejšou spoločnosťou. Tržby za minulý rok dosiahli historické maximá

Xiaomi v roku 2019 dosiahlo rekordné tržby. Generálny riaditeľ spoločnosti Lei Jun prezrádza, že tržby presiahli 28 miliárd dolárov.

Čínsky technologický gigant, spoločnosť Xiaomi, je bezpochyby jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností, a to nie len v mobilnom priemysle, ale naprieč viacerými odvetviami. V súčasnosti sa umiestňuje na všetkých významných trhoch medzi 5 najväčšími výrobcami smartfónov sveta  vrátane Číny či Indie. Okrem toho sa spoločnosti darí aj v prípade predajov iných zariadení ako sú napríklad nositeľné zariadenia, rôzne gadgety, chytré televízie a ďalšie.

Podľa zverejnených informácií generálnym riaditeľom spoločnosti Lei Jun, sa úspech spoločnosti Xiaomi na jednotlivých trhoch, pretavil aj do rekordných tržieb. Tie dosiahli v roku 2019 viac ako 200-miliárd juanov, teda približne 28,4 miliardy dolárov.

Z  10 miliárd Juanov na 200 miliárd za  7 rokov

Zverejnené tržby zároveň generálny riaditeľ spoločnosti porovnáva s dosiahnutými výsledkami od roku 2010.  Tie rástli priam raketovým tempom. Dva roky od začatia podnikania tržby spoločnosti dosiahli v roku 2012 10 miliárd juanov, 5 rokov na to spoločnosť prekročila hranicu 100 miliárd Juanov a v roku 2019 prekročili raz toľko. Ide o impozantný príbeh spoločnosti, ktorý robí zo Xiaomi jednu z najúspešnejších firiem, a to nie len vo svojom odvetí podnikania, ale vo všeobecnosti. Lei Jun zároveň hovorí, že 10 rokov podnikania ich spoločnosti ukazuje silu internetu, ktorý je ich hlavným komunikačným a predajným nástrojom.

Xiaomi-trzby 2019
Zdroj: Xiaomi via Gizmochina.com

Čo sa týka ďalších plánov spoločnosti, tak aj do budúcnosti plánuje pokračovať v doterajšej stratégii – investovať do vývoja nových technológií, obzvlášť 5G a AIoT. Len pre zaujímavosť, rok 2020 má byť zároveň rokom, kedy má spoločnosť Xiaomi v pláne sústrediť sa aj na región Európy.

Kde odhadujete „potenciálny“ strop spoločnosti Xiaomi v priebehu ďalších 10 rokov? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close