SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi hovorí, že v západnej Európe sú 4. najväčším predajcom smartfónov

Shou Zi Chew, riaditeľ spoločnosti Xiaomi International hovorí, že v západnej Európe sú aktuálne 4. najväčším predajcom smartfónov.

Popularita značky Xiaomi rastie raketovým tempom a  to naprieč viacerými regiónmi sveta. Podľa najnovších správ, na ktoré upozornil portál Gizchina.com sa spoločnosť chce sústreďovať primárne na regióny, v ktorých už pôsobí. Sú nimi juhovýchodná Ázia, India, Afrika, Latinská Amerika a západná Európa. Portál ďalej upozorňuje na slová Shou Zi Chew (pozn. redakcie: prezident spoločnosti Xiaomi International), ktoré povedal počas Svetového ekonomického fóra pár dní dozadu. Podľa jeho slov sú aktuálne 4. najväčším predajcom smartfónom v západnej Európe.

Xiaomi rastie raketovým tempom

Podľa neoficiálnych informácií, ktoré Shou Zi Chew zdieľal s verejnosťou, spoločnosť predala v minulom roku v západnej Európe o 90% viac zariadení ako tomu bolo v roku 2018. Okrem mobilných zariadení spoločnosti sa malo dariť aj v iných oblastiach podnikania. Shou Zi Chew spomenul napríklad kolobežky, ktoré podľa neho pokrývajú 17% trhu v západnej Európe a v prípade nositeľnej elektroniky majú byť 2. najväčším predajcom.

Shou Zi Chew ďalej prízvukoval, že sú skutočne medzinárodnou firmou. Podľa finančných reportov z 3. kvartálu minulého roka pôsobila spoločnosť vo viac ako 90 krajinách sveta a tržby zo zahraničných trhov tvorili až 49% (pozn. redakcie: celkové tržby spoločnosti v 3. kvartáli minulého roku boli v objeme 10-miliárd dolárov).

„Už sme skutočne globálnou spoločnosťou. Túto správu musíme odovzdať čo najväčšiemu počtu spolupracovníkov. “

Sami sme zvedaví, ako na oficiálne finančné výsledky za celý uplynulý rok, tak aj na ten súčasný, ako sa bude spoločnosti dariť. Podľa doteraz komunikovaných správ by sme sa totiž mohli tešiť v roku 2020 na viac ako 10 5G smartfónov, ktoré majú byť dostupné aj mimo domácej Číny. Zároveň spoločnosť v posledných mesiacoch prízvukovala, že bude klásť väčšie sústredenie na európsky trh.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close