SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi hlási ďalší rekordne vysoký záujem. Nový Mi Pad 5 sa vypredal behom minúty

Nedávno predstavený tablet od čínskeho Xiaomi nadviazal na prvotný úspech novej vlajkovej lode Xiaomi Mi MIX 4.

Po nedávnom rekordne rýchlom vypredaní novej vlajkovej lode Mi MIX 4 od spoločnosti Xiaomi hlási čínsky výrobca ďalší „predajný“ úspech. Rekordy najnovšie trhal aj úplne nový tablet v portfóliu spoločnosti Xiaomi, ktorý nesie názov Mi Pad 5. Fanúšikovia si na nový tablet z radov Mi Pad počkali o čosi dlhšie ako zvyčajne, no podľa všetkého sa to nijako negatívne nepremietlo do záujmu o nové zariadenie, práve naopak.

Vyprázdnenie skladov trvalo doslova pár minút

Nový Xiaomi Mi Pad 5 sa dostal do oficiálneho čínskeho predaja po boku vlajkonosiča Xiaomi Mi MIX 4, ktorý si v prvotnom predpredaji objednali státisíce domácich zákazníkov. Podobná situácia nastala aj v prípade tabletov Mi Pad 5. V tomto prípade však Xiaomi ohlásilo pomerne nečakaný rekord. Prvá várka tabletov Mi Pad 5 v objeme 200 000 kusov sa totižto vypredala behom 5 minút. Po spustení predaja nových zariadení, vrátane vlajkového smartfónu Mi MIX 4, výrobca údajne zaznamenal tržby na úrovni 300 miliónov dolárov, informuje zahraničný portál Gizmochina.com.

Xiaomi čelí aj vlne kritiky

Úspešné vypredanie prvej várky tabletov Mi Pad 5 však sprevádzalo jedno nepríjemné negatívum, ktoré postrehli domáci záujemcovia o nové zariadenia. Tablet bol už tradične predstavený s príslušenstvom v podobe stylusov a klávesníc, ktoré si mohli zákazníci dodatočne zakúpiť. Veľký háčik však spočíval v tom, že spoločnosť Xiaomi nenaskladnila dostatok príslušenstva, čo dali čínskemu gigantovi ihneď pocítiť nespokojní zákazníci. Nešťastlivci, ktorým sa z príplatkového príslušenstva neušlo, si tak budú musieť počkať na naskladnenie. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude však s výrazným omeškaním v porovnaní s dodaním tabletu „uchmatnutého“ z prvej vlny.

xiaomi mi pad 5 stylus klavesnica
Zdroj: Xiaomi

Technické špecifikácie nového Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi v prípade nového tabletu z radov Mi Pad siahlo po dnes už overených technológiách, ktoré pri pohľade na cenovku zariadenia rozhodne nesklamú. Dominantou nového Mi Pad 5 je logicky 11-palcový displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, pričom v útrobách „kraľuje“ procesor Snapdragon 860. Ten dopĺňa 6 GB RAM a až 256 GB interné úložisko v najvyššej konfigurácii. Dostupná je aj pomerne dobrá fotografická výbava v podobe 13 MP hlavného snímača a 8 MP selfie fotoaparátu, či batéria s kapacitou až 8 720 mAh s podporou 33W rýchleho nabíjania. K dispozícii sú aj Pro a 5G varianty, s výkonnostnými vylepšeniami, lepšou fotografickou výbavou, ako aj rýchlejším nabíjaním. Najatraktívnejšia je však zrejme cenovka tohto tabletu, ktorý na domácom trhu začína na 1 999 čínskych juanoch, čo je v prepočte zhruba 260 eur. Najvyššia konfigurácia variantu Pro s 5G konektivitou pritom vychádza na stále prívetivých 3 499 juanov, čiže zhruba 460 eur.

Dostupnosť na európskom trhu, ako aj prípadné európske cenovky, sú stále veľkou záhadou a s najväčšou pravdepodobnosťou si najprv budeme musieť počkať na oficiálne globálne predstavenie týchto zariadení.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close