SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi: „Predali sme už viac ako 110-miliónov smartfónov Redmi Note. Pozrite sa, aké „veľké“ je toto číslo“

Spoločnosť Xiaomi zverejnila štatistiky týkajúce sa celkového počtu predaných smartfónov z produktovej rady Redmi Note.

Spoločnosť Redmi, ktorá patrí do konzorcia Xiaomi, zdieľala prostredníctvom svojho oficiálneho blogu zaujímavé štatistiky. Týkajú sa konkrétne celkového počtu nimi predaných zariadení z produktovej línie Note.

Podľa zverejnených informácií, celkové predaje smartfónov z produktovej línie Redmi Note presiahli 110-miliónov kusov. Redmi hovorí, že ak by ste všetky zariadenia dali bok po boku, tak by zaplnili 200-futbalových ihrísk o veľkosti 7140m².

Redmi Note oficialne predaje_porovnanie k ploche_1
Zdroj: c.mi.com

Okrem toho spoločnosť zdieľala niekoľko ďalších zaujímavých infografík, ktoré majú byť ekvivalentom rovnajúcim sa počtu predaných zariadení. Na prvom plagáte spoločnosť hovorí, že ak by ste dali smartfóny jeden za druhým, tak by ste spravili reťaz dlhú 42,195 kilometra, čo je ekvivalent 380 maratónov. Na ďalšom plagáte zas prezrádza, že celková gramáž smartfónov, je váha 4 dospelých slonov, teda 5 ton.

Zariadenia stále pribúdajú

Posledné zariadenia, ktoré pribudli do produktovej rodiny Note, sú smartfóny z produktovej línie Redmi Note 9, ktoré boli predstavené 12. marca, teda len pár dní dozadu. Najvýkonnejším smartfónov spomedzi predstavených zariadení bol Redmi Note 9 Pro Max.

Redmi Note 9 Pro_aurora blue
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Zariadenie ponúka veľký 6,67“ IPS LCD displej s pomerom strán 20:9. Okrem toho, zariadenie je vybavené 4 kamerami umiestnenými v zadnej stene s hlavným 64-megapixelovým snímačom. Čerešničkou na torte je, že ide vôbec o prvé zariadenie z produktovej rady Redmi Note, ktoré je schopné zachytiť fotografie vo formáte .RAW . Smartfón z pohľadu výkonu je vybavený procesorom Snapdragon 720G, grafickým čipom Adreno 618, 8GB operačnej pamäte RAM, 128GB úložným priestorom a batériou s kapacitou 5020mAh.

Redmi Note 9 Pro Max je oficiálne predstavený. Xiaomi opäť dokazuje, že nadupaný smartfón nemusí byť drahým

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Predaje smartfónov Redmi Note Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close