SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi do MIUI 12 zavedie novú funkciu, ktorá vystaví neserióznym servisom smartfónov „červenú“

Používatelia MIUI 12 nadstavby získajú možnosť kontroly originality servisovaných komponentov vrátane správnosti ich nasadenia

Nie tak dávno sme sa venovali téme, ako je možné v Xiaomi telefónoch spustiť servisné menu, prostredníctvom ktorého je možné skontrolovať funkčnosť jednotlivých komponentov v smartfóne. Najnovšie na novú funkciu spojenú s jednotlivými komponentmi v zariadení, poukazuje portál xiaomiadictos.com.

Detekcia originality hardwaru a jeho nasadenia

Xiaomi postupne, ale isto „dolaďuje“ svoju nadstavbu. Dôkazom je aj novo objavená funkcia.

Portál xiaomiadictos.com poukazuje na novú funkciu v MIUI 12 nadstavbe, ktorá sa objavila v rámci BETA programu (pozn. redakcie v čínskej ROM). Konkrétne píše o schopnosti detekcie hardwaru, ktorý bol menený, napríklad po servisnom zákroku. Zariadenie bude najnovšie schopné detegovať, či je súčiastka originálnou, ako aj to, či je nasadená správne. Inými slovami, používateľ by si mal byť schopný vo vlastnej réžii po servisnom zákroku skontrolovať, či oprava nejakého komponentu prebehla tak, ako mala.

Funkcia v MIUI 12 sa volá „Hardware Replacement Registration“. V súčasnosti však nie je známa informácia, kedy by sa mohla pretaviť aj do ostatných verzii MIUI, ktoré sú dostupné mimo domácej Číny. Môžeme však očakávať, že by to nemuselo trvať príliš dlho. Spravidla nové funkcie, ktoré sa objavujú v čínskych verziách smartfónov Xiaomi, sa do globálnych verzií dostanú s niekoľko týždňovým oneskorením.

hardware-miui-12
Zdroj: xiaomiadictos.com

V každom prípade, ide však o funkciu, ktorú uvíta mnoho používateľov. Mimochodom, Xiaomi v súčasnosti pracuje už na verzii nadstavby MIUI 12.1, ktorá by mala priniesť viacero noviniek. Ich prehľad sme vám priniesli v tomto článku, kde sme spomínali aj prvé zariadenie, pre ktoré bola nová verzie nadstavby uvoľnená na globálnom trhu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close