Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chystá vlastný operačný systém Mi WearOS pre chytré hodinky. Predstavený má byť po boku zariadenia Mi CC9 Pro

Xiaomi sa 5. novembra chystá predstaviť okrem smartfónu Mi CC9 Pro so 108MP kamerou aj operačný systém Mi WearOS pre chytré hodinky.

Budúci týždeň sa bude niesť v „duchu“ Xiaomi. Spoločnosť sa totiž nechystá predstaviť len nový smartfón Xiaomi CC9 Pro so 108-megapixelovou hlavnou kamerou, ale aj nové chytré hodinky, ktoré budú bežať na vlastnom operačnom systéme Mi WearOS. Upozorňuje na to portál Gizchina.com.

Mi WearOS

Spoločnosť Xiaomi zdieľala dva plagáty. Na jednom boli samotné hodinky, ktoré sa dizajnovo nesú v duchu Apple Watch. Na druhom zas môžeme vidieť akúsi grafickú nadstavbu typickú pre Xiaomi s  popisom Mi WearOS.

Podľa dostupných informácií Mi WearOS bude operačný systém určený pre chytré hodinky od Xiaomi, ktorý bude založený na platforme Google Wear OS. Rovnaký „základ“ operačného systému nájdeme aj vo vybraných konkurenčných zariadeniach od spoločnosti Samsung, Motorola či LG. Portál ďalej píše, že zariadenie by malo byť poháňané procesorom spoločnosti Snapdragon, ktorý by mal podporovať eSIM, LTE, NFC technológiu či dokonca možnosť hovorov. Čerešničkou na torte má byť AMOLED displej s funkciou Always-on. Xiaomi od uvedenia nového systému Mi WearOS si pravdepodobne sľubuje väčšiu podporu aplikácií tretích strán čo bez pochyby poteší aj majiteľov nových hodiniek. Čo sa týka ceny a ďalších vlastností zariadenia, tak tie bohužiaľ aktuálne nie sú známe. Pevne však veríme, že sa ešte pred samotným predstavením hodiniek, vrátane operačného systému Mi WearOS, dozvieme toho viac.

Len pre zaujímavosť, podľa posledných dát z  IDC je spoločnosť Xiaomi najväčším hráčom na trhu v oblasti nositeľných zariadení.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
chytré hodinky Mi WearOS Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close