SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chystá pridať do smartfónov inteligentné nabíjanie: Životnosť batérie sa s ním predĺži

Inteligentné nabíjanie sa naučí váš denný režim a na základe neho upraví nabíjanie smartfónu. Šetrenie batérie tak bude ešte pokročilejšie.

Na internete určite nájdete množstvo tipov, ako predĺžiť životnosť vašej batérie či už sa rozprávame o nabíjaní v určitých rozmedziach batérie alebo iných užitočných lifehackov.. Majitelia smartfónov ale i ich výrobcovia dnes robia všetko pre to, aby výmena batérie nebola nutná ani po niekoľkých rokoch používania smartfónu, no a dnes sa pozrieme na novinku, ktorá mieri do smartfónov od čínskej spoločnosti Xiaomi. Nadstavba MIUI sa totiž v blízkej dobe rozšíri o tzv. inteligentné nabíjanie, na čo nás upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Ako inteligentné nabíjanie funguje?

Inteligentné nabíjanie je funkcia, ktorá by sa mala dostať do smartfónov s nadstavbou MIUI už čoskoro. Tento druh nabíjania je schopný naučiť sa váš denný režim a na základe vášho správania sa k smartfónu či vaších zvykov v nabíjaní prispôsobí nabíjanie smartfónu.

Buďme úprimní, mnohí z vás nabíjajú smartfón práve v čase, kedy ho nepotrebujeme, teda počas noci. Vaše zariadenie si teda zapamätá, kedy približne ho ukladáte na nabíjačku a kedy ho z nej odpájate. Vďaka tejto funkcii smarfón prispôsobí svoje nabíjanie a uistí vás, že ráno budete mať batériu vášho zariadenia pripravenú so 100 percentami.

Nabíjanie teda rozloží svoju rýchlosť primerane k tomu, kedy ho večer ukladáte na nabíjačku a ráno ho odpájate. Nezabúdajme však podotknúť, že vďaka tomu inteligentné nabíjanie predlžuje životnosť batérie, minimalizuje jej degradáciu a ponecháva ju vo výbornej kondícii i po dlhšom čase.

Kedy funkciu uvidíme v smartfónoch?

V súčasnosti je inteligentné nabíjanie pripravené vo vrcholnom smartfóne Mi MIX 4. V blízkej dobe by však funkcia mala byť dostupná i pre ďalšie modely. Primárne však bude dostupná zrejme pre zariadenia z vyššej až vlajkovej triedy. Práve zariadenia s rýchlejším nabíjaním z tejto funkcie budú profitovať najviac, pričom lacnejšie zariadenia by funkciu mohli získať o niečo neskôr. Veríme však, že sa v blízkej dobe dostane do všetkých zariadení z radov Xiaomi, Redmi i Poco.

Čo poviete na funkciu inteligentného nabíjania, myslíte, že dokáže batériu šetriť dostatočne? A ako sa vy staráte o svoj smartfón pre lepšiu kondíciu batérie a jej minimálnu degradáciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close