SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chystá pre aplikáciu fotoaparátu aktualizáciu. Tieto novinky prinesie!

Xiaomi v domácej Číne uvoľnilo v BETA programe pre aplikáciu fotoaparátu aktualizáciu, ktorá prináša nové funkcie.

Mnohí z nás namiesto vstavanej aplikácie fotoaparátu v Xiaomi telefónoch, využívajú Google kameru, hoci nie je oficiálne podporovanou. Za týmto účelom využívame rôzne porty aplikácie, ktoré sú dostupnými a ich inštalácia zaberie len pár minút. Dôvodom je, že Google kamera vo všeobecnosti patrí medzi aplikácie, ktoré dokážu vo výraznej miere pozitívne ovplyvniť kvalitu výsledných fotografií. Rovnako treba povedať, že ovládanie aplikácie je veľmi intuitívne.

Najnovšie, čínsky gigant dáva nie jeden, ale hneď ďalšie tri dôvody, prečo by sme mali využívať vstavanú aplikáciu fotoaparátu.

Xiaomi uvoľňuje pre aplikáciu fotoaparátu aktualizáciu

Spoločnosť Xiaomi najnovšie uvoľnilo aktualizáciu fotoaparátu V21.11.3 (BETA), ktorá prináša celkovo 3 nové funkcie. Rovnako však musíme uviesť, že aktualizácia je zatiaľ dostupnou len pre smartfóny s čínskou verziou ROM. Druhým dychom však treba dodať, že je to len otázka času, kedy aktualizácia zavíta i do našich končín.

Prvou novinkou, ktorú bezpochyby uvíta veľké množstvo používateľov je, že si budeme môcť ponechať viac režimov predtým používaných počas fotografovania. Znamená to, že si môžeme zachovať napríklad rovnaké nastavenia režimu skrášľovania, AI fotoaparátu a podobne aj potom, ako zatvoríme a následne opäť otvoríme aplikáciu.

„Teraz si môžete ponechať viac režimov, ktoré ste predtým použili počas predchádzajúcej relácie: preferencie skrášľovania, stav AI fotoaparátu alebo stav dynamických záberov.“ píše MIUIes komunita na Telegrame, ktorá upozorňuje na nové funkcie.

MIUI kamera dostava nove funkcie_zatial len v cine
Zdroj: MIUIes

Ďalšia novinka, ktorú aktualizácia prináša je, že môžeme fotografovať aj stlačením obrazovky v jej ľubovoľnej časti. Doposiaľ, ak sme klikli na obrazovku, tak došlo len k zostreniu objektu. Najnovšie, budeme môcť pomocou stlačenia displeja, vyhotoviť i fotografiu. Samozrejme, túto funkciu je potrebné manuálne zapnúť a prispôsobiť si jej fungovanie.

Poslednou novinkou, ktorú Xiaomi pridáva, je možnosť zapnutia automatického načítania aplikácie pri štartovaní smartfónu. Pre koncových používateľov to znamená, že pri spúšťaní kamery, aplikácia bude rýchlejšie reagovať vzhľadom na to, že už bude v systéme prednačítanou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close