SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chce priniesť do svojich smartfónov funkciu, akú sme ešte nikde nevideli: Ako bude fungovať?

Funkciu, ktorá má sledovať vaše užívanie liekov a upozorniť vás Xiaomi patentovalo len nedávno. Stále však nevieme, kedy príde do smartfónov.

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa tým, že svojími produktmi chce osloviť naozaj široké spektrum ľudí. Svedčí o tom i široké portfólio smartfónov od úplne základných modelov až po naozaj vlajkové zariadenia. Nie všetko však spoločnosť rieši po hardvérovej stránke a množstvo rôznych funkcií dokáže osloviť ľudí z viacerých skupín. Spomeňme napríklad také varovanie o zemetraseniach dostupné v Číne, ktoré sa už čoskoro má rozrásť i o upozornenia o viacerých prírodných katastrofách vzhľadom k nevyspytateľnej situácii v Európe. Teraz však pôjde o niečo iné, pretože podľa portálu Xiaomiadictos.com Xiaomi plánuje do svojich smartfónov priniesť funkciu, ktorá osloví najmä staršie publikum.

Xiaomi vám pomôže s vaším rozvrhom liekov

Užívate niekoľko liekov denne a neviete sa v nich vyznať? Presne na toto myslí čínska spoločnosť Xiaomi so svojím novým patentom. Samozrejmosťou je, že gigant sa týmto snaží osloviť najmä staršie publikum, ktoré nepoužíva klasické tlačidlové mobily ale siahne po modernejšom smartfóne. Túto funkciu však samozrejme nemusia využívať len staršie osoby, ale úplne ktokoľvek.

A ako vlastne funkcia rozpoznávania liekov funguje? Pomocou vašej kamery smartfónu budete schopní načítať všetky údaje o liekoch vrátane informácie na čo slúži či si detailne pozrieť jeho zloženie. Funkciu by však mohol doplniť i budík, ktorý vás v určitých časoch upozorní na vašu dávku liekov, aby ste nič nevynechali.

Kedy bude funkcia dostupná?

Ak rátate s tým, že Xiaomi túto funkciu prinesie do svojich smartfónov v blízkej dobe, musíme vás sklamať. Stále ide len o koncept, ktorý môže prísť v ktorejkoľvek z verzií nadstavby MIUI. Na druhú stranu však nemusí prísť vôbec. Očakávame, že v prípade uvedenia funkcie do obehu príde najskôr do čínskej verzie nadstavby. Je však veľmi pekné, že sa spoločnosť zaujíma o fanúšikov i takýmto spôsobom a snaží sa priniesť funkcie, ktoré sme ešte nikde nevideli.

Využili by ste takúto funkciu vo svojom smartfóne? Alebo vám príde zbytočná a pre užívanie liekov máte inú metódu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close