SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chce konkurovať Samsungu a Motorole. Údajne vyvíja svoje vlastné „véčko“

Xiaomi údajne požiadalo Samsung Display, aby im dodávali sklápateľné displeje pre ich „véčko“. S pásovou výrobou chce začať ešte v tomto roku

Tento rok je bezpochyby rokom nástupu 5G technológie, ale okrem nej sa na trh dostávajú aj zariadenia so skladateľným displejom. Zatiaľ čo niektoré zožali viac chváľ, napríklad Samsung Galaxy Fold Z, tak iné neboli až tak vychvaľované, napríklad Motorola Razr. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál Gizmochina.com naznačujú, že spoločnosť Xiaomi sa chce zapojiť do boja o zákazníkov v tomto segmente zariadení.

Skladateľný smartfón v štýle „véčka“

Zatiaľ čo v prípade zariadenia Galaxy Z Flip, spoločnosť Samsung využíva „Ultra tenké sklo“ pod vrstvou ochranného plastu, tak v prípade telefónu Razr, spoločnosť  využíva ohýbateľný plastový OLED displej. Samsung si displeje vyrába vo vlastnej réžii a Motorola ich odoberá od čínskych výrobcov BOE a CSOT. Správy o tom, že Xiaomi chce na trh priniesť vlastné ohýbateľné zariadenie pochádzajú zo spravodajského kanálu ZDnet Korea, ktorý hovorí, že Xiaomi požiadalo spoločnosť Samsung Display, aby im dodávali flexibilný OLED displej, podobný  tomu, ktorý nájdeme v zariadení Galaxy Z Flip. Správa tiež hovorí, že alternatívnym dodávateľom môže byť aj spoločnosť LG Display, ktorá dodávala displeje pre vybrané smartfóny značky Huawei. Správy okrem iného hovoria, že prioritou spoločnosti Xiaomi je kooperácie so Samsungom. Dôvodom je, že dodávateľa BOE a CSOT majú mať nižšiu kvalitu displejov.

Report ďalej naznačuje, že pásová výroba sklopného zariadenia od Xiaomi, by mohla začať v druhej polovici tohto roka. V súčasnosti nevieme, ako bude zariadenie vyzerať. Na druhej strane môžeme mať aspoň akúsi predstavu na základe posledných patentových prihlášok spoločnosti. Dizajnér Waqar Khan na ich základe pripravil aj prvé vizualizácie zariadenia v spolupráci technologickým portálom WindowsUnited. Ako môže spomínané zariadenia vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie vo videu.

Čo sa týka ceny a ďalších špecifikácií, tak by bolo veľmi predbežné ich odhadovať. Na druhej strane vieme dnes s istotou povedať, že pôjde skôr o prémiový model smartfónu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close