fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi chce byť lídrom vo vývoji 6G technológie. Začína s prvými prácami

Vývoj nadchádzajúcej generácie mobilných sietí môže trvať 10 a viac rokov

Xiaomi len pár dní dozadu predstavilo jeden z najdostupnejších 5G smartfónov, konkrétne model Redmi 10X, ktorého cena sa pohybuje okolo približne od 210€ a vyššie. Ide o smartfón, ktorý na svoju cenovú kategóriu ponúka vcelku zaujímavé špecifikácie, od širokej konektivity až po AMOLED displej, ktorý sa v tejto cenovke veľmi často nevidí.

Odhliadnuc od expanzie spoločnosti v oblasti 5G smartfónov, tak do portfólia spoločnosti pribúda ďalšia aktivita. Lei Jun, jeden zo zakladateľov spoločnosti prezradil, že začali predpráce na výskume nadchádzajúcej generácie sietí. Inými slovami, začali sa pripravovať na vývoj a výskum 6G technológie. Okrem toho sa bude spoločnosť v budúcnosti usilovať o rozvoj solídnych technológií satelitného internetu. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Jun si myslí, že 5G technológia bude prelomovou a celkovo posunie priemysel míľovými krokmi dopredu. Okrem toho, že spomína 4K alebo 8K streamovanie, tak hovorí o rôznych automatických systémoch vrátane automatizácie dopravy (napr. rôzne inteligentné auta, verejná doprava,..), možnosti cloudové hrania hier a podobne. Inými slovami 5G otvára mnoho možností ďalších interakcií a rýchlejšej výmeny informácií, ktoré sú kľúčovými pre technologický pokrok.

Spoločnosť však bližšie nezdieľala ďalšie informácie týkajúce sa vývoja nadchádzajúcej generácie sietí.

Giganti už pracujú na vývoji novej generácie sietí

Vývoj novej generácie sietí pritom ohlásilo už viacero technologických gigantov. Jedným z nich je aj spoločnosť Huawei, ktoré mimochodom len pred niekoľkými dňami informovala, že inovovala súčasnú generáciu 5G vysielačov. V minulosti sa generálny riaditeľ spoločnosti Huawei vyjadril, že vývoj nadchádzajúcej generácie 6G sietí môže trvať ďalších 10. Samotný vývoj trvá vcelku dlho. Huawei v roku 2009 investoval 600-miliónov (v roku 2016 ďalších 1,4 miliardy) dolárov na vývoj 5G technológie a prvé viditeľné výsledky prišli v podstate len nedávno. Inými slovami, ide o beh na dlhú trať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close