HuaweiSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi by mohlo údajne kúpiť časť podniku svojho najväčšieho konkurenta

Známa agentúra píše, že Xiaomi by teoreticky mohlo kúpiť časť spoločnosti Honor, ktorá patrí pod krídla Huawei

Koncom minulého pracovného týždňa prišiel známy analytik, Ming-Chi Kuo, s možnou predikciou trhu so smartfónmi. Podľa neho sankcie zo strany USA môžu prinútiť spoločnosť Huawei k tomu, aby odpredala časť svojho biznisu. Konkrétne spomínal divíziu Honor, ktorá by mohla bez väčších problémov fungovať ako separátna značka. Huawei tieto fámy neskôr poprel. Je tomu však skutočne tak?

Agentúra reuters prišla so zaujímavými správami, kde opäť otvára tému možného predaja Honoru. Konkrétne píše o možnom odpredaji časti dcérskej spoločnosti Honor jednému z jeho konkurentov. Dôvodom tohto odpredaja majú byť už vyššie spomínané sankcie. Huawei totiž údajne zvažuje svoje priority, ktorými by mali byť hlavne telefóny vyššej triedy.

Podľa publikovanej správy samotná transakcie nie je ešte finálnou a špekuluje sa, čo všetko by mohla obsahovať. Spomínajú sa napríklad rôzne patenty Honoru, či celá mobilná divízia, ktorá pracuje na vývoji nových zariadení. Reuters ďalej píše, že potenciálna transakcia by mala stáť kupca niečo medzi 15 až 25 miliardami yuanov (teda 1,5 až 3,1 miliardy €).

Ďalšími potenciálne „horúcim“ kupcom má byť údajne aj spoločnosť TCL, ktorá v priebehu posledných rokov zvýšila svoju aktivitu na trhu so smartfónmi. Agentúra ďalej dodáva, že spoločnosť Huawei a ani Xiaomi sa im k danej téme doposiaľ nevyjadrili.

WIN-WIN situácia?

„Ak bude spoločnosť Honor nezávislá od spoločnosti Huawei, na jej nákup komponentov sa už nebude vzťahovať americký zákaz spoločnosti Huawei. Pomôže to podnikaniu a dodávateľom smartfónov spoločnosti Honor,“ povedal ešte v priebehu minulého týždňa Ming-Chi Kuo.

Či Xiaomi potenciálne kúpy (ako aj to, či má záujem o samotnú transakciu) časť spoločnosti Honor, prípadne celú spoločnosť, je dnes vo hviezdach. Otázkou, ktorú bude musieť Xiaomi však pred potenciálnou transakciou vyriešiť je, či by sa týmto krokom nevystavilo v riziko sankcií zo strany USA. 

V každom prípade, situáciu okolo možného odpredaja (časti) spoločnosti Honor budeme aj naďalej sledovať. Hneď ako budú známe ďalšie správy, tak vás budeme o nich informovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close