ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi aktualizovalo zoznam smartfónov, ktoré získajú Android 12: Ďalšie modely pribudli do fázy testovania!

Android 12 v internom testovaní mieri do ďalších smartfónov z radov Xiaomi. Pozrite sa, ako aktuálne prebieha príprava na aktualizáciu.

Príchod novej verzie operačného systému Android s číslovkou 12 sa už nezadržateľne blíži a spoločnosti už pomaly dokončujú adaptáciu svojich modelov na najnovšiu verziu systému. Prípravu nepodceňuje ani Xiaomi, ktoré nám opäť prináša ďalšie modely, u ktorých sa už nový Android 12 testuje. Na zozname tak nechýba ani populárny smartfón z tohto roka či dostupný 5G model so 120Hz displejom z konca minulého roka. Testovanie nového systému Android je tak v plnom prúde a vy sa teraz môžete pozrieť s nami na aktualizovaný zoznam zariadení, ktoré novú „dvanástku“ získajú už vo veľmi blízkej dobe.

Do vypustenia nového systému Android 12 ostáva už len pár dní

Nie je tomu tak dávno odkedy sme vás informovali, že nová verzia systému Android 12 bude môcť prísť do prvých smartfónov už 5. októbra. Tento dátum sa totiž spája s vypustením verzie AOSP (Android Open Source Project) pre nový Android od Googlu. A vypustenie AOSP pre Android 12 by sa mal zasa spájať s prvou aktualizáciou smartfónu na novú „dvanástku“ i keď predpokladáme, že si Google aktualizuje najprv smartfóny z radov Pixel.

Xiaomi však prípravu nepodceňuje. Bude sa tak snažiť priniesť novú verziu Androidu s ikonickým dizajnom Material You do smartfónov čo najskôr. V príprave na aktualizáciu sa tak v súčasnosti nachádza už množstvo modelov a stále pribúdajú. A taktiež nesmieme zabudnúť na to, že spoločnosť tiež vypustila i uzatvorenú beta verziu pre niekoľkých používateľov.

Niekoľko modelov sa presúva do interného testovania systému

Keď sa pozrieme na zoznam podporovaných smartfónov pre najnovšiu verziu systému Android s prezývkou Snow Cone, je dosť rozsiahly. Od poslednej verzie sa nám však mierne pozmenil a modely ako Redmi Note 10 5G / 10T, Mi 10 Lite 5G / Youth, Redmi K30 5G / Racing / K30i, Mi 10i / Mi 10T Lite a Redmi Note 10 Pro 5G / POCO X3 GT sa presunuli do dázy interného testovania systému.

Nakoniec by sme dodali, že tento zoznam v súčasnosti považujeme za najdôveryhodnejší. Pripravili ho leakeri zo Xiaomiui, ktorí veľmi úzko spolupracujú so Xiaomi. Prvé aktualizácie by sme tak mohli očakávať ešte na prelome tohto roka, ak to pôjde takýmto tempom i naďalej. O ďalších zmenách vás samozrejme budeme priebežne informovať.

V ktorej fáze aktualizácií sa aktuálne nachádza váš smartfón? A získate ešte nový Android 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close