SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Xiaomi a OPPO údajne finišujú vývoj svojich prvých skladacích smartfónov. Vidieť by sme ich mali už v budúcom roku

Po boku už "ostrieľaných" výrobcov ako Huawei a Samsung by v budúcom roku mali debutovať aj ďalší výrobcovia

O skladacích smartfónoch sa na trhu s technológiami v posledných mesiacoch rozpráva naozaj mnoho. Ide o pomerne veľkú technologickú revolúciu, ktorú však stále nedokážu oceniť bežní používatelia. Technologicky a dizajnovo zaujímavé skladacie smartfóny sú totižto stále drahou „exkluzivitou“, ktorú väčšina z nás otestuje maximálne tak na výstave, čo vo výklade obchodu. Ku miernemu posunu smerom ku bežným používateľom by však mohlo dôjsť už v budúcom roku. Na trhu by sa totižto mali objaviť ďalšie zariadenia, no tentokrát od niečo dostupnejších výrobcov ako Xiaomi a OPPO, informuje zahraničný portál MSPowerUser.com.

Ďalšie zariadenia prichádzajúce z Číny

O príchode nových skladacích zariadení od ďalších čínskych výrobcov informoval známy leaker Ice Universe na sociálnej sieti Twitter. Podľa jeho informácií sa na predstavenie skladacích smartfónov chystajú výrobcovia Xiaomi, OPPO a Huawei, no aj ďalší výrobcovia, ktorí už svoje zariadenia predstavili už v tomto roku. Xiaomi a OPPO však v budúcom roku predstavia svoje prvé skladacie smartfóny, ktoré by mohli zapríčiniť menšiu „cenovú vojnu“ medzi jednotlivými výrobcami.

Predstavenie smartfónov od tejto dvojice výrobcov sa očakáva už niekoľko mesiacov, keďže prvotné patenty na tieto zariadenia si obaja výrobcovia podali už v minulom roku. Ako však ukázala prax, prvotné skladacie zariadenia od aktuálnych výrobcov skladačiek však neprišli s dostatočne kvalitnými technológiami, čím boli oproti bežným zariadeniam v značnej nevýhode. Skladacie displeje však postupom času vyspeli a je vysoko pravdepodobné, že v budúcom roku budú ešte kvalitnejšie.

Ku vyššie spomenutým výrobcom by sa mohla v budúcom roku pridať aj americká spoločnosť Apple. Bohužiaľ, momentálne však nemáme žiadne ďalšie dodatočné informácie, či už o technických špecifikáciách, alebo cene. Môžme však predpokladať, že v prípade predstavenia pôjde o naozaj prémiové zariadenie, ktoré si väčšina z nás nebude môcť dovoliť.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close