Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi a Ninebot predstavujú dostupné elektrické skútre s dojazdom až do 200km

Xiaomi v spolupráci s Ninebot predstavuje 5 nových elektrických skútrov, ktorých cena začína od 700€. Ich maximálny dojazd je až do 200km.

Xiaomi v spolupráci so spoločnosťou Ninebot predstavuje nové elektrické skútre zo série „Ninebot E“. Konkrétne, spoločnosť predstavila 5 modelov: E80C, E90, E100, E125 a E200P. Líšia sa od seba možnou maximálnou rýchlosťou, dojazdom, a samozrejme aj cenou.

E200P je najvyšší model, ktorého maximálna rýchlosť je 100km/h a dojazd až 200km/h. Základná verzia E80C dosahuje maximálnu rýchlosť 51km/h a dojazd do 90km.  E90 má dojazd 100km a maximálnu rýchlosť 55km/h. Modely E80C a E90 sú vybavené 1,2kw batériou.

elektricke skutre ninebot-e-series-4
Zdroj: Xiaomi

Ninebot E100 je vybavený 1,8kw batériou a jeho maximálna rýchlosť je 60 až 65km/h. V prípade dojazdu spoločnosť udáva vzdialenosť v rozpätí 100 až 200km, v závislosti od váhy pasažiera a rýchlosti. V prípade modelu E125, skúter je vybavený 2,4kw batériou  a maximálna rýchlosť je niekde medzi 80 až 100km, v prípade dojazdu Xiaomi uvádza rozpätie 120 až 240km.

elektricke skutre ninebot-e-series-4_2
Zdroj: Xiaomi

Skútre prichádzajú aj s niekoľkými chytrými funkciami. Dokážu napríklad rozoznať či práve jazdíte, tlačíte skúter alebo z neho zosadáte a podobne. Skúter automaticky pri rozoznaní týchto rôznych situácií prepína režimy. Napríklad v prípade tlačenia skútra do kopca Vám „pomôže“, aby ste nemuseli vynakladať toľko sily. Skúter je okrem toho vybavený aj GPS systémom, a je ho možné na diaľku dokonca aj ovládať. Síce nie ako „autíčko na ovládanie“, ale môžete ho napríklad zamknúť, aktivovať alarm, kontrolovať stav batérie a podobne. Podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti, alarm je zabudovaný v rámci celého skútra, čo znamená, že v prípade krádeže, by musel zlodej rozobrať celý skúter a nestačilo by vybrať len jeden modul.

elektricke skutre ninebot-e-series-4_cena (1)
Zdroj: Gizmochina.com

Ninebot ďalej hovorí, že Ninebot E80C používa úplne novo vyvinutý systém olovených batérií s vodotesnosťou IPX7. Podľa spoločnosti olovené akumulátory sú vplyvom teploty menej ovplyvnené a ich výdrž je stále presná aj za extrémneho počasia. Ostatné modely série E používajú lítiovú batériu 72V / 20Ah. Prejdime však k cene. Cena najlacnejšieho modelu má byť niekde na úrovni okolo 700€. V prípade najdrahšieho modelu si záujemcovia budú musieť však priplatiť, a to až do približne 2 500€.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close