Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi a Huawei mali spraviť väčšiu objednávku UTG skiel. Na ceste by mohli byť nové skladateľné smartfóny

Nové ohýbateľné smartfóny, alebo zariadenia s obtečeným displejom by mohlo byť predstavené ešte v tomto roku

Najnovšie správy naznačujú, že v dohľadnej budúcnosti by sme sa mohli dočkať nových skladateľných zariadení alebo smartfónov s „obtečeným“ displejom okolo hrán (napríklad ako to bolo v prípade zariadenia Mi Mix Alpha) od spoločností Huawei a Xiaomi.  Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Huawei a Xiaomi mali urobiť väčšiu objednávku UTG skiel

Známy používateľ Digital Chat Station na sociálnej sieti Weibo, ktorý v pravidelných intervaloch prináša zákulisné informácie vcelku s vysokou presnosťou píše, že spoločnosti Huawei a Xiaomi mali urobiť väčšiu objednávku UTG skiel. Ide o vylepšenú verziu polyimidového filmu, ktorý sa pôvodne používal v prvej generácii skladacích mobilných telefónov, ako sú Galaxy Fold a Mate X. UTG je silnejší, odolnejší a flexibilnejší materiál, ktorý je zhotovený zo skla.

Screenshot-378
Zdroj: Gizmochina.com

V súčasnosti sa špekuluje, že Huawei pracuje na nadchádzajúcej generácii skladacích smartfónov Mate X. Ide však len o zákulisné správy, ktoré spoločnosť doteraz oficiálne nepotvrdila. V prípade Xiaomi do úvahy okrem skladateľného zariadenia, o ktorom sa vo zvýšenej miere špekulovalo ešte v máji tohto roka, prichádza aj smartfón Mi Mix 4, ktorého predstavenie sa očakáva ešte v tomto roku. Dokonca len niekoľko dní dozadu sa objavila fotografia s obtečeným displejom vrátane produktového balenia zariadenia, ktorá odhalila aj ďalšie špecifikácie smartfónu. Dočítať sme sa mohli napríklad o 150-megapixelovom fotoaparáte, o periskopickej kamere s 20-násobným priblížením, procesore Snapdragon 875, podpore rýchleho nabíjania pri výkone do 100W, či o displeji s 2K rozlíšením a podporou zobrazovacej frekvencie 120Hz.

xiaomi mi mix 4
Zdroj: Xiaomishka

V súčasnosti nie je známa informácia, kedy by sme sa pripravovaných zariadení mohli dočkať. Môžeme však očakávať, že by sa tak malo stať ešte v priebehu tohto roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close