Xiaomi

Xiaomi dosiahlo historický míľnik. Za necelých 10 mesiacov predala viac ako 100 miliónov smartfónov

Spoločnosť Xiaomi aktuálne prežíva rekordný rok, teda hlavne jej divízia mobilných zariadení. Spoločnosť totižto len pred niekoľkými dňami ohlásila priam neuveriteľné dosiahnuté predaje za necelých 10 mesiacov. Xiaomi sa tento rok zatiaľ podarilo predať viac ako 100 miliónov smartfónov, čím dosiahla svoj cieľ ešte o 2 mesiace skôr, ako bol jej pôvodný plán.

Rekordný medziročný nárast

Čínsky gigant sa radí medzi predajcov smartfónov strednej a vyššej triedy. Väčšina z Vás iste vie, že najväčším lákadlom týchto smartfónov je práve nižšia cenovka oproti konkurentom, ktorá je podstatným aspektom v počte predaných smartfónov. Najväčší dopad na predaje to malo ale zjavne až tento rok, keďže v predošlých rokoch boli predaje Xiaomi výrazne nižšie. Spoločnosť totižto v druhom kvartáli tohto roku zaznamenala až 43,9% medziročný nárast predajov, čo je pri pohľade na štatistiky najväčší medziročný nárast v predajoch spomedzi všetkých výrobcov smartfónov na svete. To však nie je jediný rekord, ktorý Xiaomi tento rok dosiahlo.

Najväčší indický predajca

Informácia, že spoločnosti Xiaomi sa najviac darí v Indii a Číne isto nie je prekvapujúca. Nikto by však nečakal, že sa spoločnosti Xiaomi môže dariť až tak, že sa stane najväčším predajcom smartfónov v celej Indii, ktorej trh so smartfónmi je zrejme najrozmanitejší na svete. Obrovské množstvo podobných výrobcov ako Xiaomi, sa neustále predbieha v inováciách a nižších cenovkách, no najnovšie štatistiky hovoria za všetko. Xiaomi jednoducho v Indii dominuje a aktuálne má až 27% podiel na trhu so smartfónmi.

Vlastníte nejaké produkty od spoločnosti Xiaomi? Ako ste s nimi spokojní? Dajte nám vedieť do komentárov, poprípade sa staňte členmi najväčšej Xiaomi komunity na Slovensku.

Zdroj: xiaomitoday.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close