Pracovné ponuky
Spravodajstvo​​Xbox

Microsoft zvažoval priniesť prenosnú hernú konzolu „Xboy handle“

Microsoft potom ako predstavil na E3 konferencii Xbox One S, štvrtú generáciu hernej konzoly Xbox a prezradil nám tak isto plány týkajúce sa projektu Scorpio čo má byť nová herná konzola s nevídaným výkonom tak zvažoval v minulosti ďalší zaujímavý projekt, ktorý nakoniec neuzrel svetlo sveta.

Prečo Microsoft sa nesústredil na „Xboy handle“? – prenosnú hernú konzolu do ruky

V rámci rozhovoru pre ING, hlava zastrešujúca divíziu Xboxu Robbie Bach sa rozrozprával o plánoch Microsoftu, v rámci ktorých zvažovali priniesť Xbox handle (resp. takzvaný „Xboy“), ešte pred uvedením samotnej hernej konzoly Xbox 360. Tieto plány Microsoft siahajú do dôb ešte pred nástupom hernej konzoly Playstation 3, kedy sa strategicky spoločnosť musela rozhodnúť na čo sústredí svoju energiu, či na malú prenosnú konzolu alebo Xbox 360, keďže nemala kapacity na oba projekty a Playstation 3 bol už pomaly realitou.

Teraz pri spätnom pohľade rozhodnutie Microsoftu o nesústrední sa na malý prenosný počítač vyzerá ako správne vzhľadom na prudký nárast mobilných hier cez smartfóny čo potvrdil aj samotný Robbie Bach, ale ako ďalej dodáva, jednalo sa o „šťastné“ rozhodnutie, ktoré vniklo trochu náhodou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close