fbpx
Spravodajstvo

Pozrite si dokonalý koncept Xbox ovládača od Microsoftu určeného pre smartfóny, ktorý ho premení na hernú konzolu

Hry na smartfónoch sú pre niekoho zbytočnosťou a pre druhého zas neodmysliteľnou súčasťou trávenia voľného času. Mnoho výrobcov si všíma trend, že hráči hier pomaly, ale isto presedlávajú na prenosné konzoly, ktoré v mnohých prípadoch tvoria samotné smartfóny, ktoré máme stále so sebou. Dôkazom toho sú herné smartfóny, s ktorými sa v posledných mesiacoch roztrhlo „vrece“.

Najnovšie do mobilných hier chce „zabŕdnuť“ technologický gigant Microsoft so špeciálnym ovládačom vychádzajúcim z hernej konzoly Xbox. Známy internetový magazín Windows Central ukázal niekoľko dokumentov, ktoré odhaľujú prototyp ovládača, ktorý sa skladá z dvoch častí. Tieto časti sa následne dajú pripojiť buď k smartfónu alebo k tabletu.

herny joystick z xboxu na pc prototyp-min
Zdroj: WindowsCentral.com

Špeciálny ovládač dáva zmysel

Hry na smartfónoch napredujú obrovským tempom dopredu. O tom niet pochýb. Čo však zaostáva je limitujúce ovládanie, ktoré v mnohých prípadoch kazí herný zážitok. Logickým vyústením je teda herný ovládač.  Tie vo väčšine prípadoch uvažujú s umiestnením telefónu do na to vyhradeného priestoru čo v prípade mnohých hier nie je ideálnym riešením vzhľadom na čiastočnú stratu komfortu ovládania. Microsoft sa na to pozrel z iného uhľu pohľadu, zakomponovať herný ovládač priamo „do“ telefónu.

Zdroj: WindowsCentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close