​​Xbox One

Xbox One či PlayStation 4? Hráči v tom majú jasno

Poďme pekne po poriadku. V roku 2017 sa celosvetovo predalo zhruba 103 miliónov herných konzol, medzi ktorými dominovali ako PlayStation, Xbox One tak aj Nintendo Switch. Nuž, tipnete si kto si z toho koláča odkusol najviac?  Podľa všetkého to bola práve spoločnosť Sony.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Sony vyhlásila, že predala viac ako 73,6 milióna zariadení. Čo znamená, že sa predalo okolo 29,4 milióna zariadení Xbox One a Nintendo Switch.

Reálne čísla chýbajú

Microsoft reagoval na tvrdenia týkajúce sa predajov, že sú zavádzajúce. Avšak konkrétne čísla nezverejnil. Inými slovami svoju argumentáciu opiera o neexistujúce (resp. neuverejnené)  dáta. Inými slovami, Microsoft v tomto momente obhajuje predaje bez adekvátneho argumentu. Jediné čo sa týka predajov vieme, že počas decembra minulého roka konzola Xbox One išla na dračku a to vďaka statusu, ktorý bol uverejnení na sociálnej sieti Twitter.

V každom prípade môžeme aspoň zatiaľ za kráľa korunovať spoločnosť Sony so svojou hernou konzolou PlayStation 4. S druhým dychom však treba dodať, že hoci s veľkou pravdepodobnosťou predaje konzol Xbox OneNintnedo Switch nedominovali na trhu, tak aj napriek sa tešia veľkej popularite.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close