Spravodajstvo

Xbox Music sa mení na Groove

V novo pripravovanom Windowse 10, ktorý sa k nám nezastaviteľne blíži už nenájdeme známy natívny hudobný prehrávač pod názvom Xbox Music, ale s novou menovkou Groove. Toto anglické slovíčko má viacero významov, ale v spojitosti s hudbou ho možno preložiť ako zmysel alebo pocit „swingu“, vytvorený vzájomnou interakciou hudby a rytmov hraných kapelou (bicie, basa, kontrabas, gitarou,…).

Dôvodom na zmenu názvu podľa oficiálnych vyjadrení predstaviteľov Microsoftu je, že názov Xbox Music je až príliš „vzdialený“ od významu slovíčka Xbox, ktoré predstavuje „zábavu“ z hrania hier.

Microsoft príchodom Windowsu 10 výrazne mení názvy „zabehaných“ služieb a aplikácií. Pripomeňme si len nedávne zmeny napríklad e-mailového klienta Hotmail, ktorý zmenil názov na Outlook alebo Live Mesh, ktorý sa neskôr zmenil na SkyDrive a dnes je táto služba známa ako OneDrive, alebo internetový prehliadač Explorer, ktorý sa po novom bude vo Windows 10 volať Microsoft Edge.

Páči sa vám nový názov Groove pre hudobný prehrávač?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close