NovinkyTECHWindows 10

Windows XP oslávil 15. výročie. Mali ste ho aj vy vo svojom PC?

V rámci udalosti posledných dní týkajúcich sa nových aktualizácií pre Windows 10 Mobile / PC zariadenia či Windows 10 eventu, Microsoft oslavoval 15. výročie Windowsu XP, na ktoré ako inak sme nemohli ani my zabudnúť.

Windows XP bol predstavený 25. októbra 15 rokov dozadu, a jednalo sa revolučný operačný systém ktorý zmenil PC biznis na nepoznanie. Medzi najväčšie novinky, ktoré priniesol tento OS bolo jednoznačne user-friendly prostredie, ktoré si získalo nie milióny používateľov, ale 1 miliardu (predaných licencií).

Hardvérové požiadavky na tento operačný systém dnes znejú skutočne smiešne a spĺňajú tieto kritéria aj staršie smartfóny – 64MB operačnej pamäte RAM, 1GB voľného priestoru na HDD a procesor s taktom 300MHz. Pre porovnanie, dnes minimálnymi požiadavkami pre Windows 10 sú 1GB RAM pamäte, 16GB voľného priestoru na HDD a procesor s taktom 1GHz.

Podpora tohto operačného systému skončila ešte v roku 2014, ale v konečnom dôsledku to neznamenalo že sa vytratil z trhu, totiž ešte v prvom kvartáli tohto roka sme XP-čko mohli nájsť na viac ako 11% zariadení.

Mali ste aj vy Windows XP vo svojom PC?

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close