Spravodajstvo

Windows Vista končí presne za rok

Ale aj napriek tomu, že nešlo o najoblúbenejší operačný systém, tak Vista obsahovala niekoľko užitočných a pekných funkcionalít. Napr Windows Aero, ktoré by chceli viacerí uživatelia vo Windows 10 alebo instantné vyhľadávanie v start menu a iné vylepšenia. Vistu veľmi rýchlo nahradil Windows 7, ktorý sa stal jedným z najboblúbenejších Windowsov vôbec.

Žiaľ, Windows Vista uživatelia nemôžu využiť možnosť zadarmo aktualizácie na Windows 10. Ak využívate Windows Vistu, tak si bude musieť kúpiť priamo Windows 10 alebo Windows 7/8/8.1 a zadarmo aktualizovať na Windows 10.

Ak by ste sa ale nerozhodli pre Windows 10, ale napríklad pre Windows 7, tak Microsoft tiež ukončuje rozšírenú podporu pre Windows 7, ale až 14. januára 2020. Hlavná podpora pre Windows 8 končí 9. januára 2018 a predĺžena podpora končí 10. januára 2023.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close