SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Všetko najlepšie, HoloLens! HoloLens oslavuje svoje prvé narodeniny

Uplynul rok, odkedy Microsoft predstavil HoloLens v USA. Spoločnosť priniesla HoloLens do viacerých krajín, a zaviedla preň nové funkcie za niekoľko posledných mesiacov. V súčasnej dobe Microsoft oslavuje prvé narodeniny HoloLens a my vám prinášame niekoľko najvýznamnejších momentov v jeho doterajšom živote.

Tlmočník do znakovej reči alebo učiteľ klavíra

V súčasnosti vo Windows Store nájdete viac ako 150 aplikácií vyvinutých exkluzívne na zmiešanú realitu, číslo, o akom by sa nám pred rokom ani nesnívalo. Posun, akým si HoloLens a developeri za ten rok prešli je naozaj ohromujúci. Tu je prehľad niektorých úžasných aplikácií, ktoré pre HoloLens vznikli:

  • HoloGuide – aplikácia, ktorá umožňuje používateľom bezpečne sa pohybovať v prostredí s nízkou viditeľnosťou (ako napr. zafajčené miestnosti) a vyhnúť sa prekážkam použitím HoloLens povedomia o prostredí a zvukových priestorových schopností.
  • HoloHear – tlmočník v reálnom čase z klasickej do znakovej reči pre nepočujúcich.
  • Teomirn – aplikácia, ktorá učí hru na klavíri prekrytím klávesov skutočného klavíra holografickými pokynmi a inštrukciami.

https://youtu.be/qPEVtqtKw0A

Tu sú najvýznamnejšie míľniky za rok existencie HoloLens:

  • Vzniklo cez 150 exkluzívnych aplikácií pre zmiešanú realitu, ktoré sú teraz k dispozícii vo Windows Store.
  • HoloLens je k dispozícii v Austrálii, Kanade, Írsku, Japonsku, Francúzsku, Nemecku, na Novom Zélande, vo Veľkej Británii a Spojených štátoch a v Číne ho začnú dodávať pred začiatkom leta.
  • Microsoft rozšírili svoj prísľub o zmiešanej realite tým, že je teraz dostupná pre každého. Windows Mixed Reality, softvérová platforma HoloLens, je integrovaná do Windows 10, čím otvára ekosystém hardvéru a softvéru, ktorý bude znamenať revolúciu, v tom, ako sme v interakcii s ľuďmi, miesta a vecami.

V nadchádzajúcom roku by sme mali počuť viac o HoloLens a Windows headsetoch pre zmiešanú realitu. Už teraz sa máme určite na čo tešiť.

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close