SpravodajstvoWindows

Microsoft podľa najnovších správ pripravuje Windows 10 pre skladateľné (smartfóny) zariadenia

Hoci Microsoft nikdy oficiálne nepotvrdil, že pracuje na novej kategórii Windows 10 zariadení tak aj napriek tomu mnoho reportov potvrdilo práce na novej verzii operačného systému Windows 10, ktorý je dlhodobou víziou spoločnosti.

Modulárne zariadenia sú budúcnosť

Či chceme alebo nie tak vývoj mobilných zariadení napreduje neuveriteľným tempom dopredu. Niekoľko rokov dozadu zariadenia s plným predným displejom boli témou ďalekej budúcnosti a dnes sú realitou. Nehovor viac o skladateľných zariadeniach s ohybným displejom, ktoré pripomínali zariadenia z úplne iného tisícročia. Dnes sú realitou a prví výrobcovia predstavujú tento typ zariadení.
Vývoj skladateľných zariadení nezanedbávajú ani softwarový giganti ako Google či Microsoft.

Najnovšie spoločnosť Microsoft povedala, že pracuje na novej SKU pre Windows, ktorá je určená pre skladateľné zariadenia. Platforma je interne nazývaná Windows Core OS, o ktorej ste mohli na našich stránkach už viackrát čítať.

Jedným z hlavných cieľom práce na Windows Core OS je prispôsobiť operačný systém rôznym veľkostiam obrazovky ako v rozloženom stave tak aj v poskladanom. Microsoft zároveň hovorí, že pracuje aj na vlastnom skladateľnom zariadení spolu so svojimi OEM partnermi ako je napríklad Intel.

Zariadenia so skladateľnými obrazovkami budú na to, aby správne zobrazovali obsah telefónu využívať kompozitný Shell (Microsoft C-Shell), ktorý tvorí Windows Core OS.

Zdroj: WindowsLatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close