SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows Phone používatelia prechádzajú na Android, hovoria experti na mobilné zariadenia

Pred niekoľkými dňami sa do obehu dostali dáta hovoriace o predajnosti jednotlivých mobilných operačných systémom na trhu, ktoré sú porovnávané k rovnakému dátumu s ročným oneskorením.

Nižšie v tabuľkovej forme si teda môžete pozrieť predajnosť jednotlivých mobilných operačných systémom k marcu 2015 v porovnaní s marcom tohto roka.

predajnost OS
© winbeta.org

Experti, ktorý prišli s touto analýzou na Kantar Wordlpanel Comtech Europe Dominic Sinnebo hovoria, že:

„Dôvodom pre tých, ktorí prechádzajú z Windows zariadení na Android je lepšie používateľské rozhranie, s rozmanitejšou ponukou zariadení vo všetkých cenových kategóriách. V Taliansku a vo Francúzsku kde je najsilnejšia Windows komunita, zak zaznamenala takmer 10 % pokles používateľov medzi začiatkom roka 2016 a marcom 2016.Co je ešte zaujímavé je, že si vyberali hlavne značky ako Huawei, Wiko a Asus, ktoré ponúkajú dobrý pomer cena/výkon. V porovnaní s Anglickom, Android komunita stále rastie vďaka Samsungu prostredníctvom modelov ako sú J5 a A5.“

Aké sú dôvody poklesu záujmu o operačný systém Windows Mobile podľa vás?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close