SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows Phone v USA padá stále nižšie

Windows Phone dávnejšie bol jeden z najrozšírenejších operačných systémov v USA, dosahoval trhový podiel 45%, dnes však tieto čísla vyzerajú úplne inak. Od minulého roka Comscore prestal uverejňovať dáta rozšírenosti jednotlivého rozloženia ekosystému Windows, teda aspoň doteraz (dôvodom bol nízky trhový podiel).

V najnvšom porovnaní však Windows Phone nechýba, avšak nemáme sa na čo aj tak tešiť. Totiž podľa najnovšieho reportu Windows Phone dramaticky padol v porovnaní s minulým rokom.  Z dát totiž vyplýva, že v USA nájdeme len 3 milióny používateľov, ktorí majú vo svojich vreckách Windows Phone zariadenie. V percentuálnom ponímaní to je len 1,6% (k januáru 2017).

Platformy

3-mesačný priemer končiaci v januári 2017

Celkový počez používateľov smartfónov v U.S.  (13+)

Zdoj:: comScore MobiLens

Najrozšírenejšie platformy

Podieľ OS

Celkový počet smartfónov podľa OS

100.0%

Android

53.2%

Apple

44.6%

Microsoft

1.6%

BlackBerry

0.6%

Tieto čísla vyzerajú o to horšie, že keď ich porovnáme s februárom 2016, tak prepad trhového podielu v medziročnom porovnaní v podaní Comscore predstavuje 0,8% bodu. V celkových číslach to znamená pokles o takmer 2 milióny používateľov. Celkovo sa odhaduje, že v USA je niečo zhruba cez 200 miliónov používateľov chytrých telefónov.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close