WindowsWindows 10 Mobile

Windows Phone 8.x ako aj Windows 8 počítače to majú zrátané. Microsoft oznámil oficiálny koniec podpory obchodu s aplikáciami

Oficiálna podpora pre operačný systém Windows Phone 8.1 skončila 11. júla 2017 a k včerajšiemu dňu Microsoft oznámil aj oficiálny dátum konca podpory Windows Phone 8.1 / Windows 8 obchodu.

Ukončenie podpory bude postupné

Neznamená to, že zo dňa deň zmiznú z povrchu zemského všetky hry a aplikácie, ale dočkáme sa postupného ukončenia ich podpory. Zhruba, v priebehu nasledujúcich 2 mesiacov, konkrétne 31. októbra Microsoft prestane prijímať do obchodu nové aplikácie pre Windows Phone 8.x zariadenia, vrátane Windows 8/8.1 zariadení (teda aplikácie s koncovkou XAP alebo APPX).

Následne 1. júla 2019 Microsoft pozastaví aj možnosť aktualizácií aplikácií pre Windows Phone 8.x zariadenia. Vývojári tak budú môcť aktualizovať už len aplikácie pre Windows 10 Mobile zariadenia.

Od 1.  júla 2023 Microsoft prestane Microsoft oficiálne podporovať aj Windows 8 a Windows 8.1 zariadenia, teda desktop aplikácie.

Hoci rozhodnutie Microsoftu neovplyvní státisíce ľudí, ale aj napriek tomu nájdeme hŕstku používateľov Windows Phone 8.x zariadení, ktorých tento krok určite nepoteší. Nehovor viac o desktop verziách Windowsu, ktorých je podstatne viac. Na druhej strane treba povedať, že desktop  používatelia budú mať dostatok času na to, aby si aktualizovali ich aktuálnu verziu Windowsu na novšiu.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close