SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows Phone 8.1 oslavuje o chvíľu 3. rok. Následne mu končí oficiálne podpora. Čo bude ďalej?

Akým smerom bude pokračovať osud mobilného operačného systému, ktorý bol uvedený na trh, aby prevzal miesto svojho predchodcu Windows Phone 8 je momentálne veľmi otázne. Nakoľko sa deň príchodu datuje na 24.6.2014, onedlho tento „starec“ oslávi svoje 3. narodeniny. Dátum ukončenia rozšírenej podpory je 11.7.2017 . Znamená to, že Microsoft už nebude poskytovať žiadne ďalšie aktualizácie. Avšak stále môže prísť voľba zo strany vedenia, aby tento systém nezatratili.

„Počas najmenej 36 mesiacov od počiatočného dátumu životného cyklu podpory bude spoločnosť Microsoft sprístupňovať aktualizácie operačného systému vrátane aktualizácií zabezpečenia. Tieto aktualizácie budú prírastkové, čo znamená, že každá aktualizácia bude zostavená na základe predchádzajúcej aktualizácie. Zákazníci musia nainštalovať každú aktualizáciu, aby bol ich systém ďalej podporovaný. Distribúciu týchto prírastkových aktualizácií môže riadiť mobilný operátor alebo výrobca telefónov, od ktorého ste si kúpili svoj telefón, a inštalácia bude vyžadovať, aby boli v telefóne nainštalované všetky predchádzajúce aktualizácie. Dostupnosť aktualizácií sa bude líšiť aj v závislosti od krajiny, oblasti a funkcií hardvéru. “ – Takto znie oficiálne stanovisko Microsoftu o životnom cykle Windows Phone 8.1.

Hoci je toto rozhodnutie na vlásku, je veľká pravdepodobnosť, že sa môžeme s touto verziou rozlúčiť, keďže Microsoft snaží naplno integrovať Windows 10, rozbehol Andromedu a rovnako aj Continuum. Jediné, čo nám teraz ostáva je čakať a uvidíme, aké rozhodnutie príde.

zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close