Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Windows phone 8.1 oficiálne predstavený UPDATE 2#

Windows phone 8.1 oficiálne predstavený

Včera bol oficiálne predstavený nový operačný systém Windows Phone 8.1, ak vás zaujíma aké zmeny priniesol nový OS, tak čítajte ďalej.

Včera 2.4.2014 v Americkom meste San Francisco sa konalo oficiálne predstavenie nového OS WP 8.1. Dočkali sme sa desiatok noviniek, ktoré posúvajú túto platformu operačného systému opäť o kúsok ďalej.

 

Jednou z najviac bijúcich zmien je možnosť úpravy domácej obrazovky. Už nebudete nútený používať len čierne, respektíve biele pozadie a farebne obmedzenú škálu dlaždíc. Po novom si budete môcť nastaviť vlastnú fotografiu, obrázok z galérie a podobne.  Samozrejme táto zmena sa týka aj uzamykacej obrazovky.  Pribudne aj možnosť vytvorenia tretieho stĺpca dlaždíc, avšak táto novinka poteší len majiteľov s 4,5 palcovým displejom a vyšším.

 

 

 

Ďalšou doteraz zanedbanou funkciou, ktorá absentovala na Windows phone telefónoch bolo notifikačné centrum. Microsoft pri navrhovaní prostredia sa určite nechal inšpirovať konkurenciou, keďže nové notifikačné centrum sa náramne podobá na notifikácie z android zariadení.

 

Fascinujúce bolo že Microsoft dlhodobo ignoroval rozšírenie nastavení hlasitosti zvuku. Už pri predstavení WP 8 sa očakávalo, že túto funkciu integruje do systému, avšak nestalo sa tak až doteraz. Microsoft pod dlhom naliehaní užívateľov túto funkciu konečne zakomponoval do systému.

Dočkali sme sa aj úpravy kalendáru, kedy pribudla možnosť týždenného prehľadu, do ktorého vývojári zakomponovali aj prehľad počasia.

Miernou úpravou prešiel aj fotoaparát. Boli pridané nové funkcie a zároveň sa podarilo vývojárom prepojiť fotografie aby pracovali aj s aplikáciami tretích strán.

A to najlepšie nakoniec. Vývojári zakomponovali aj nového „spoločníka“ Cortanu, ktorá bude plniť úlohu hlasovej asistentky rovnako, ako v Siria v IOS či v Androide Google Now. Celkom zaujímavým riešením je spracovaná nová „asistentka“, ktorá bude mať schopnosť učiť sa, skúmať vaše správanie a podobne čo v konečnom dôsledku urýchli a spresní informácie ktoré budete hľadať. Zdrojovým kódom pre Cortanu bude  primárne vyhľadávač Bing.

Zaujíma vás ako Cortana pracuje? Predstavme si ju vo videu:

O ďalších novinkách vás budeme čoskoro informovať. Na aktualizáciu systému sa môžeme tešiť v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov. Konkrétne sa môžu tešiť všetci vlastníci zariadení s WP 8

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close