Spravodajstvo

Windows Phone 8.1 GDR1 už budúci týždeň!

Dlho očakvaná aktualiácia GDR1 podľa najnovších správ bude dostupná v priebehu budúceho týždňa, poďme si teraz pozrieť tie najdôležitejšie zmeny, ktoré prinesie.

Cortana nebude exkluzívne len pre USA

Táto správa sa nás bohužiaľ ešte nebude týkať, avšak je dobrou správou, že vývojári neustále pracujú na rozširovaní dostupnosti Cortany aj pre ďalšie krajiny. Beta verzia tohto osobného asistenta sa dostane do Veľkej Británie, Činy, Kanady, Austrále a Indie. Dúfajme, že Microsoft na dostupnosti Cortany zapracuje a dočkáme sa jej aj v našich končinách už v blízkej budúcnosti.

Zložky aplikácii

Ďalšou novinkou, ktorú prináša tento update je možnosť zoskupenia dlaždíc na domovskej obrazovke ako sme zvyknutý u konkurenčného Androidu a IOSu. Jednoduchým pohybom prenesieme jednu dlaždicu na druhú a následne vznikne „kastlík“ s dlaždicami, ktorý bude samozrejme aj naďalej interaktívny.

Ďalšou novinkou s ktorou Microsoft prichádza je podpora inteligentných obalov

Hoci táto informácia nie je oficiálne potvrdená, môžeme predpokladať, že táto funkcia bude dostupná už v tejto aktualizácii. Nedávno sme vás informovali o verzií HTC One s operačným systémom Windows Phone, kde výrobca tvrdí, že táto funkcia bude už k dispozícii.

Podpora pre rýchle nabíjanie

Táto funkcia sa týka hlavne vlajkových lodí výrobcov, keďže ju budú podporovať len mobilné telefóny s procesorom Qualcomm Snapdragon 800. Nižšie si môžete pozrieť odhadované dĺžky nabíjania telefónov s spomínanými procesormi.

Zdroj: wpcentral.com, blog.windows.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close