SpravodajstvoWindows

Windows Mapy príchodom Fall Creators Update prinesú viacero noviniek. Tu je prehľad časti z nich

Windows 10 Fall Creators Update aktualizácia dnes zavítala na naše počítače a okrem vylepšení systému prináša/prinesie v krátkej budúcnosti aj viacero iných noviniek. Keď odbočíme nateraz od tých najvýznamnejších ako je napríklad  nový dizajnový jazyk Fluent Design , tak tu máme radu ďalších, ktoré tak isto sú dôležitou súčasťou, napríklad mapové podklady -Windows Maps.

Pablo Candelez, člen tímu, ktorý sa stará o rozvoj Windows Maps prehovoril o niekoľkých novinkách, ktoré nájdeme v aplikácii Windows Maps (mali by byť uvoľňované postupne). Mnohých určite poteší, že novinky sa nebudú týkať len vylepšení na pozadí, ale dočkáme sa aj nových funkcionalít či vizuálnych zmien.

3D budovy

Microsoft vylepší 3D zobrazovanie budov v rámci máp, týkajúce sa hlavne opráv existujúcich budov, ktoré sa nezobrazovali korektne. Zároveň mapy dostanú viacero nových budov v 3D rozhraní.

Zdroj: WL

3D objekty

Microsoft by mal v rámci noviniek priniesť viacero 3D prvkov. Napríklad 3D autá, aktuálne počasie a ďalšie prvky.

Vylepšenia pribudnú aj pre vývojárov

Medzi významné novinky, ktoré zavítajú do aplikácie Windows Maps majú byť aj nové MapElementsLayer, ktoré prinesú nové možnosti ako narábať so skupinami elementov. Zároveň spoločnosť rozšíri aj súčasne možnosti prispôsobenia rozhrania Maping Styling. Inými slovami to znamená, že vývojári budú využívať nové API na prinesenie viacerých funkcionalít.

Zdroj: WL.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close