SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Windows Hello zvýši bezpečnosť prehliadača Edge

Microsoft počas konferencie Build 2016 oznámil, že funkcionalitu Windows Hello zakomponuje do internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorá by mohla zvýšiť bezpečnosť v internetovom prostredí. Dnes Microsoft na margo tejto technológie vydal viacero vyjadrení prostredníctvom oficiálne DEV blogu, z ktorých pre vás vyberáme to podstatné.

„Heslá môžu byť problémové. Väčšina ľudí si nevytvorí dosť silné heslo alebo používa rovnaké pre každú internetovú stránku. Ľudia si vytvárajú ľahko zapamätateľné hesla a typicky ich používajú na všetkých svojich účtoch. Medzi takéto heslá patrí napríklad heslo ako „123456“ alebo „heslo“. Útočníci môžu použiť sociálne inžinierstvo, phishing, alebo rôzne ďalšie techniky aby vám ukradli heslo z vášho počitača, alebo môžu napadnúť server kde sú heslá uložené. Keď je jedno heslo použité skrz viacero stránok, tak to vedie k jeho zneužitiu aj na ostatných.

My sa však pozeráme dopredu, na internet kde nie je potrebné si pamätať heslá a server ho nemusí nikde ďalej hľadať. Windows Hello, kombinuje web autentifikáciu na základe biometrickej a asimetrickej kryptografie. Autentifikácia používatelia bude prebiehať tak, že webstránka pošle textovú výzvu na overenie používateľa. Akonáhle Microsoft Edge rozpozná pou00ééžívateľa prostredníctvom Windows Hello, systém pridelí tomuto textu privátny kľúč, ktorý pošle naspäť na server kvôli overeniu.“

Inými slovami Microsoft sa sústreďuje vytvorenie iných bezpečnostných prvkov ako sú klasické heslá a to na vytvorenie autentifikácie prostredníctvom biometrických údajov, ktoré je ťažšie oklamať.

Čo vravíte na tento spôsob overovania používateľov, prijali by ste ho?

Zdroj: blogs.windows.com/msedgedev/2016/04/12/a-world-without-passwords-windows-hello-in-microsoft-edge/

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close