BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Windows Defender, ktorý bol pred rokmi nenávidený, bol ohodnotený ako jeden z najlepších antivírusov na svete

Výsledky nemeckej spoločnosti AV-TEST hovoria za všetko. Windows Defender už nie je to čo býval voľakedy

Ešte pred niekoľkými rokmi nenávidený antivírus Windows Defender, oslavuje veľké víťazstvo a historický míľnik. V nezávislom teste antivírusových programov, ktorý vykonala nemecká spoločnosť AV-TEST ešte v máji/júni, sa totižto legendárny Windows Defender umiestnil na popredných priečkach, pričom svoju kategóriu jednoznačne ovládol.

Najlepší z najlepších

Ako sa uvádza v správe zo spomínaného testovacieho obdobia máj / jún, Windows Defender je jednoznačne jeden z najlepších antivírusových programov pre domáce použitie. O prvú priečku sa v teste delí s ďalšími 3 programami, ktoré mali identické skóre vo všetkých troch hodnotených kategóriách – ochrana, výkon a použiteľnosť. Vo všetkých spomínaných kategóriách obdržali prvé 4 antivírusové programy plný počet bodov, čiže 6 z 6 bodov. Keďže je ale Windows Defender spomedzi prvej štvorice jediný bezplatný antivírusový program, môžme ho bezproblémovo označiť za víťaza celého rebríčka.

Platené antivírusy, ktoré obsadili prvú priečku

Ako sme už spomínali vyššie, o prvú priečku sa spoločne s Windows Defenderom delili aj ďalšie 3 platené antivírusy. Celkovo 18 bodov v testovaní získali programy SAFE 17 od spoločnosti F-Secure, Internet Security 19.0 od spoločnosti Kaspersky a Norton Security 22.17 od spoločnosti Symantec.

Na druhej priečke nájdeme známe bezplatné bezpečnostné riešenia

Na delenej druhej priečke sa ďalej nachádzajú aj známe bezplatné antivírusové programy ako Avast či AVG, ktoré v celkovom hodnotení zaostávajú iba o 0,5 bodu. V porovnaní s najlepšími ich ale môžme považovať za značne horšie, keďže spomínaného pol bodu stratili v tej najdôležitejšej kategórii, ktorou je práve ochrana.

Najpoužívanejší antivírus

Na úspech Windows Defendera upozornil aj viceprezident spoločnosti Microsoft, Brad Anderson, ktorý zároveň podotkol, že práve bezpečnostný softvér od spoločnosti Microsoft je používaný na viac ako 500 miliónoch zariadení s operačným systémom Windows. Samozrejme, keďže je softvér predinštalovaný v každom zariadení, príliš sa čudovať nemôžme, no zároveň sa jedná aj o úspech Microsoftu, ktorý dal do jeho vývoja nemalé peniaze. Každý z vás určite potvrdí, že Windows Defender patril ešte pred niekoľkými rokmi medzi naozaj zlé antivírusové programy, ktoré používateľom strpčovali život. S nástupom Windowsu 10 sa ale karta obrátila a Defender je opäť použiteľné bezpečnostné riešenie, teda do momentu, pokiaľ pravidelne aktualizujete svoje zariadenie.

Aký antivírusový program používate Vy? Ak používate operačný systém Windows, využívate predinštalovaný Windows Defender, alebo si radšej priplatíte za kvalitný antivírus od overenej spoločnosti? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close