Windows

Windows 8 a 8.1 má 16 % podiel na trhu s operačnými systémami

Máte Windows 8 alebo 8.1? Ak áno tak patríte medzi 16 % používateľov tohto operačného systému na trhu. Microsoft podľa najnovších štatistík, ktoré boli zverejnené minulý mesiac dominuje na trhu s operačnými systémami určenými pre PC s viac ako 90 % podielom. Druhým najsilnejším operačným systémom, ktorý nie je z dielne Microsoftu, je Mac OS od spoločnosti Apple, ktorý má 4,54 % podiel na trhu. Tretím najrozšírenejším operačným systémom je  Linux s 1,61 % podielom.

Podiel operačných systémom na trhu. Zdroj obrázku: Neowin.net

Ako zo štatistík možno vidieť, v rámci používateľom Microsoftu dominuje Windows 7, ktorý ma takmer 71 % používateľov, druhým najpopulárnejšou verziou je Windows 8 (a 8.1) s 16,2 % podielom, tretiu priečku obsadil Windows XP, ktorý ešte nájdeme na takmer 12 % počítačoch.

Aký operačný systém používate vy? Chystáte sa ho v blízkej budúcnosti vymeniť / upgradovať?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close