SpravodajstvoWindows

Windows 7 po prvýkrát s menej ako 50 % podielom na trhu

Dnes ráno sme vám priniesli nové informácie o vývoji zastúpení jednotlivých verzií Windows Mobile a Windows Phone na trhu a teraz vám prinášame údaje aj o PC verziách operačného systému Windows za mesiac apríl.

Ako už býva zvykom spoločnosť Net Aplications vypustila do obehu nové dáta, ktoré sa týkajú zastúpenia jednotlivých verzií operačného systému Windows na desktopoch. Z dát, ktoré sa dostali von je vidno rastúcu tendenciu najnovšieho OS z dielne Microsoftu, Windowsu 10 ktorého aktuálneho zastúpenie na trhu je 14,35 %, čo znamená nárast oproti minulému mesiacu o 0,20 % bodu.

Windows XP, ktorý už nie je podporovaný zo strany Microsoftu podľa očakávaní je na ústupe. Jeho zastúpenie na trhu pokleslo na 9.66 %, pričom ešte v marci mal na trhu 10.90 % zastúpenie. Rovnaký trend má aj Windows 8.1, ktorý momentálne nájdete na 9.16 % zariadeniach, pričom minulý mesiac by ste ho našli ešte na 9,56 % zariadeniach.

Najväčší pokles čo sa týka rozšírenosti Windowsu zaznamenal Windows 7 s 48,79 % podieľom na trhu, čo predstavuje oproti minulo mesačnému podielu na trhu rozdiel zhruba 3 necelá percentá (51,89 %).

Akú verziu Windowsu používate vy?

Zdroj: Netsharemarket.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close