SpravodajstvoWindows

Windows 7 používatelia vo veľkom prechádzajú na Windows 10, ktorý dosahuje svoje historické trhové maximá

Operačný systém Windows 7 bol dlhodobo lídrom na trhu, v posledných týždňoch však začali používatelia húfne prechádzať na novší Windows 10. Naznačujú to najnovšie dáta z NetShareMarket.

Windows 7 stráca

Aj napriek tomu, že Windows 7 tu je viac ako dekádu a obľúbili si ho milióny používateľov tak v posledných týždňoch ľudia začínajú prechádzať na novšiu 10-desiatku.  Dôvody možno len odhadovať, ale pravdepodobne to má súvis s tým, že od januára 2015 skončila rozšírená podpora, čo znamená, že používatelia od tohto dátumu dostávajú už len bezpečnostné aktualizácie, vrátane opravených aktualizácií. Zároveň, sa pomaly, ale isto blíži koniec životného cyklu.

Dáta nižšie ukazujú, že Windows 7 dosahuje svoje minimá za posledné roky, na trhu ho nájdeme v približne 36,5% zariadení. Na druhej strane sa zas darí operačnému systému Windows 10, ktorý dosahuje svoje trhové maximá v podobe 43,6% trhového podielu.

Zdroj: NetShareMarket

Via teschopt.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close