SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Windows 3.1 oslavuje 25 rokov! Pozrite sa, ako vyzerali počiatky obľúbeného operačného systému

Na chvíľu zabudnite na to, čo viete o Windowse. Ponuka Štart neexistuje, 16-bit je v móde, ale 32-bit sa blíži, hlavný panel nie je nikde vidieť. UI vášho PC takmer úplne chýbajú farby, a na pozadí vášho počítača beží MS-DOS.

Oslavovať výročie starého softvéru sa vám možno zdá trochu divné, ale 25 rokov je dlhá doba, a zatiaľ čo by sme našli jedincov, ktorí spomínajú na Windows 3.1 s láskou, určite sú tu aj takí, ktorí nemajú tušenie, že Windows 3.1 vôbec existoval.

Skúste si to aspoň predstaviť

Vo svojej vôbec prvej televíznej reklamnej kampani, ktorá debutovala v marci 1992, predvádzal Microsoft novú verziu svojho desktopového operačného systému Windows 3.1. V reklame vehementne zdôrazňuje, aké jednoduché je jeho použitie.

O mesiac neskôr, dňa 6. apríla 1992, bol Windows 3.1, predchodca Windows 95, oficiálne zahájený. Chýbala mu ponuka Štart a hlavný panel, bez ktorého si počítač v dnešnej dobe nevieme už ani len predstaviť. OS obsahoval obmedzenú sadu aplikácií, ktorú ste si mohli nainštalovať pomocou šiestich diskiet. CD verzia bola tiež dostupná, a bol to vôbec prvý operačný systém spoločnosti Microsoft, ktorý bol dostupný na CD-ROM.

Po 25 rokoch je Windows stále prosperujúci operačný systém, ktorý je dostupný na desktopovej, prenosnej, serverovej, mediálnej, mobilnej a najnovšie aj cloudovej platforme.

Tak teda všetko najlepšie k narodeninám, Windows 3.1!

Zdroj: bt.com, wikipedia.org (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close