SpravodajstvoWindows

Windows 11 od dnešného dňa stiahnete na ďalšie zariadenia! Microsoft zrýchľuje sprístupnenie aktualizácie

Adopcia nového Windowsu 11 naberá na poriadnych obrátkach. Problémov a chýb je v novom systéme menej, ako sa pôvodne čakalo.

Spoločnosť Microsoft ohlásila zrýchlenie tempa distribúcie najnovšej verzie operačného systému Windows. Najnovšia verzia nesúca označenie Windows 11 sa tak dostane do rúk ďalšej obrovskej hŕstky používateľov, samozrejme iba v prípade, že po aktualizácii budú chcieť siahnuť sami. Môžeme však očakávať aj spustenie agresívnejšej kampane propagujúcej presedlanie na nový Windows 11, podobne, ako to spoločnosť Microsoft robila v minulosti.

Zrýchlenie adopcie Windowsu 11

Microsoft vo svojom nedávnom blogovom príspevku odhalil nie len zmenu kadencie vydávania aktualizácii už existujúceho Windowsu 10 ale aj o spomínanej akcelerácii prechodu na nový Windows 11. Ku tomuto kroku sa spoločnosť údajne rozhodla hneď z viacerých dôvodov. Hlavným je však zrejme neočakávaný nízky počet chýb a problémov, ktoré sa u používateľov vyskytovali. Najnovšiu verziu si tak budú môcť už od dnešného dňa stiahnuť ďalšie státisíce používateľov.

„Na základe pozitívnej skúsenosti s aktualizáciou a spätnej väzby od používateľov, ktorú sme doteraz videli, napredujeme v tempe zavádzania rýchlejšie, než sme predtým očakávali a teraz sprístupňujeme inováciu Windows 11 širšiemu spektru používateľov na vhodné zariadenia so systémom Windows 10,“ uvádza spoločnosť Microsoft vo svojom blogu.

Dostupnosť Windowsu 11 je stále značne limitovaná

Pochopiteľne, operačný systém Windows 11 je stále pomerne čerstvý a jeho inštalácia nie je odporúčaná na všetky zariadenia s operačným systémom Windows 10. Momentálne je možnosť inovácie na nový Windows 11 dostupná iba pre zariadenia, ktoré prejdú kontrolou kompatibility. Ide o špeciálny softvérový nástroj, ktorý zistí všetky hardvérové parametre vášho zariadenia a následne odporučí, poprípade neumožní aktualizáciu na nový Windows 11. Obmedzenie sa týka aj softvéru, keďže najnovší operačný systém od Microsoftu je možné nainštalovať iba na zariadenia s verziou Windows 10 2004 a novšou. Pred inštaláciou sa taktiež treba uistiť, že máte nainštalovanú bezpečnostnú kumulatívnu aktualizáciu zo 14. septembra, poprípade novšiu.

Adopciu nového Windowsu 11 si dobre premyslite

Ak sa rozhodujete, či siahnuť po najnovšej verzii operačného systému Windows, určite si to dobre premyslite. Ranné verzie stále nie sú úplne dokonalé a môžete naraziť na niekoľko problémov, či už s kompatibilitou so softvérom alebo hardvérom vášho zariadenia. Momentálne ohlasy však zatiaľ Windowsu 11 hrajú do karát, no treba brať do úvahy malú používateľskú základňu. Rýchla a masová adopcia na doteraz nedostatočne otestované zariadenia môže priniesť množstvo problémov, ktoré spoločnosť Microsoft viac menej očakáva.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close