SpravodajstvoWindows

Windows 11 dostal oficiálny dátum vydania. Vieme, kedy si ho budete môcť stiahnuť do počítača!

Windows 11 Microsoft uvoľní pre prvých používateľov už začiatkom októbra. Distribuovaný bude však vo fázach.

Microsoft ešte v júni tohto roku predstavil nový Windows 11, ktorý krátko na to sprístupnil prvým testerom. Počas predstavenia nového OS, spoločnosť uviedla, že ho predstaví ku konca roka pričom na stránkach Microsoftu, sme sa mohli dočítať, že ho začne uvoľňovať pre používateľov, až začiatkom nasledujúceho roka. Medzičasom sme však mohli čítať viacero informácií, ktoré naznačovali skoršie uvedenie OS na trh.

Posledný únik informácií z kuchyne spoločnosti Intel  odhalil, že Windows 11 príde v októbri. V publikovanej dokumentácii, bol Windows 11 označený ako „October 2021 Update“. Nuž, vyzerá to tak, že Intel v skutočnosti prezradil oficiálne uvoľnenie nového OS.

Nažhavte svoje počítače, Windows 11 príde začiatkom októbra

Microsoft najnovšie prostredníctvom svojho oficiálneho blogu informuje, že Windows 11 príde už začiatkom októbra. Konkrétne 5. októbra bude uvoľnený pre prvých používateľov Windows 10 ako bezplatná aktualizácia.

„Dnes sme nadšení, že môžeme oznámiť, že Windows 11 začne byť dostupný od 5. októbra 2021. V tento deň sa začne bezplatná aktualizácia systému na Windows 11, ktorý sa začne zavádzať na vhodné počítače so systémom Windows 10 a počítače, ktoré majú predinštalovaný operačný systém Windows 11.“ uvádza Microsoft v publikovanej správe.

Spoločnosť ďalej uvádza, že aktualizácia bude uvoľňovaná vo fázach. Inovácia sa potom bude postupne uvádzať na zariadenia podľa modelov inteligencie, ktoré zohľadňujú vhodnosť hardvéru, metriky spoľahlivosti, vek zariadenia a ďalšie faktory, ktoré majú vplyv na zážitok z inovácie. Microsoft v závere publikovanej správy dodáva, že očakáva, že Windows 11 bude plne dostupným pre všetky podporované počítače najneskôr do konca prvej polovice nasledujúceho roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close