Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Windows 10X by mal byť novým operačným systémom od Microsoftu pre zariadenia s duálnou obrazovkou

Už zajtra sa očakáva, že Microsoft predstaví radu nových zariadení Surface, vrátane novej verzie Windowsu (10X), pre skladateľné zariadenia.

Microsoft zajtra na konferencií plánuje predstaviť svoje nové skladacie zariadenie Surface. Zariadenie s duálnou obrazovkou nebude však bežať na klasickom Windowse 10, ale na upravenom operačnom systéme Windows 10X. Ide o špeciálnu verziu navrhnutú pre skladateľné zariadenia s dvoma obrazovkami. Všetky aplikácie by mali fungovať normálne. Na tému upozornil portál mspoweruser.com.

Windows
Zdroj: Vosveteit.sk

Tento rok Microsoft zdieľal svoju predstavu moderného operačného systému. Tu sú niektoré z nich:

  • Neviditeľné aktualizácie: moderné aktualizácie prebiehajú prakticky neviditeľne v pozadí a nerušia používateľov.
  • Bezpečnosť: počítač je oddelený od operačného systému, čo predstavuje ochranu používateľov od škodlivých útokov počas využívania zariadenia.
  • Vždy pripojený: s modernou WIFI a LTE 5G sieťou bude jednoducho fungovať bez akýchkoľvek výpadkov. Všetky zariadenia budú vzájomne prepojené.
  • Výkon: od momentu kedy sa zariadenie dostane k svojmu používateľovi, všetko je pripravené bez obáv kedy bude musieť byť PC znovu nabitý.
  • Cloud: využitie cloudových služieb na zlepšenie pocitu z používania systému poháňané umelou inteligenciou. Moderný operačný systém vie čo bude používateľ robiť zajtra. Pomáha používateľom a robí aplikácie inteligentnejšími.
  • Viac senzorov: Ľudia používajú pero, hlas, dotyk a dokonca pohľad – čokoľvek chce používateľ použiť, funguje to ako rovnako dobre ako myš a klávesnica.
  • Obratnosť vo využití špecifikácií hardvéru: moderný operačný systém dokáže maximálne využiť aplikácie a hardvér od partnerov.

Pevne veríme, že čo najviac bodov, o ktorých Microsoft v priebehu roka hovoril budú čoskoro implementované do ekosystému Windows.

Spolu s Windows 10X a zariadením Surface s duálnou obrazovkou, Microsoft plánuje predstaviť niekoľko Surface zariadení vrátane nových využívajúcich procesor ARM.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close