BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Windows 10 vystavuje Adobe Flash prehrávaču stopku

Najnovšia voliteľná aktualizácia systému Windows 10 odstraňuje z Ovládacieho panelu Windows 10, Adobe Flash Prehrávač

Podpora Adobe Flash prehrávača na prelome starého a nového roka oficiálne stratila podporu zo strany spoločnosti Adobe. Spoločnosť Adobe zároveň odporučila všetkým používateľom, aby si Flash prehrávač odstránili zo svojich zariadení. Dôvodom je, že ide o vcelku deravý software, ktorého bezpečnostné rizika dnes prevyšujú jeho výhody.

Portál techradar.com najnovšie upozorňuje, že Microsoft rovnako vystavil v operačnom systéme Windows 10, Adobe Flash prehrávaču červenú. Konkrétne upozorňuje na to, že najnovšia opravná aktualizácia systému odstraňuje zo systému tento zastaralý software, ktorý dnes prináša skôr len bezpečnostné hrozby, ako výhody.

Portál druhým dychom však dodáva, že to automaticky neznamená, že by ste mali túto tému vypustiť z hlavy. Dôvodom je, že ide o voliteľnú aktualizáciu dostupnú v Katalógu aktualizácií. V praxi to znamená, že na to, aby ste si ju stiahli, tak musíte vynaložiť extra aktivitu.

Windows 10 volitelna aktualizacia
Zdroj: Vosveteit.sk

Na druhej strane treba však povedať, že aktualizácia odstraňuje software len z Ovládacieho panelu a nie z jednotlivých aplikácií, kde je Adobe Flash ich súčasťou, napríklad ako doplnok. Ide napríklad o internetového prehliadače. Spoločnosť Microsoft plánuje ešte v priebehu tohto mesiaca uvoľniť samostatnú automatickú aktualizáciu na odstránenie Flash z webového prehliadača Edge, zatiaľ čo Chrome sa podpory Flash zbavil ešte v priebehu minulého roka. Podobný krok späť v novembri ohlásil aj webový prehliadač Firefox od spoločnosti Mozilla.

Pozrite sa, ako môžete odinštalovať Adobe Flash prehrávač ešte dnes.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close