SpravodajstvoWindows

Windows 10 zažíva úspech na školách

Za posledných pár rokov sa stala veľmi neobvyklá vec. Kým bol Windows 10 ešte vo vývoji, Chromebooky prakticky prevzali moc nad trhom vzdelávania v USA.

Rozvíjajúci sa vzdelávací ekosystém

Chybný krok Microsoftu s Windows 8 a chýbajúca reakcia Applu znamenala, že obaja bývalí lídri boli nútení zmeniť svoju stratégiu tvárou v tvár tejto výzve od Googlu – hrozbe cenovo dostupných zariadení s Chrome OS.

Avšak, vyzerá to tak, že sa veci postupne menia, aspoň pre Microsoft, v tomto, pre neho kľúčovom a životne dôležitom sektore.

Táto nová správa od Futuresource Consulting poskytuje overiteľné dáta o tom, ako sa Microsoft, Apple a Google bijú – v USA v sektore K-12 ako aj po celom svete.

Zdroj: Windows10Update.com

Podľa štatistík sa predaj PC v sektore K-12 v USA zmenil z 10,7 milióna jednotiek v roku 2015 na 12,6 milióna v roku 2016. To znamená, že platforma Windows si dokázala udržať svoj 22% podiel na trhu v čase, keď Chromebooky zrástli z 50% na 58%.

Redmond však zostáva dominantným lídrom na školskom trhu a teší sa silnej pozícii vo vývoji botov a na rozvíjajúcich sa trhoch.

Podľa Mikea Fishera, zástupcu riaditeľa pre vzdelávanie vo Futuresource Consulting dávajú nedávne chýry o zameraní sa Windows 10 Cloud na trh vzdelávania pre Microsoft väčší zmysel, keďže naďalej rozvíja svoj vzdelávací ekosystém.

Znova tak čelí silným výzvam na získanie povedomia u koncového užívateľa.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close