SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Windows 10 v USA predbehol Windows 7

Celosvetovo Windows 10 stále predstavuje malý podiel na trhu oproti Windowsu 7, ale na niektorých trhoch jednoznačne dominuje. Takýmto trhom je práve USA.

Podľa portálu Statcounter Windows 10 prvýkrát prekonal Windows 7 v USA 29. mája, ako môžete vidieť nižšie:

Podiel Windowsu 10 a 7 v USA:

windows 7 10_2

V USA má Windows 10 podiel na trhu 28,82%, zatiaľ čo Windows 7 má 28,65%. Celosvetovo stále Windows 7 vedie s podielom 40% oproti 16% u Windowsu 10.

Očakáva sa ale, že nárast uživateľov na Windows 10 ešte rapídne pribudne, keďže sa aktualizácia zadarmo z Windowsu 7 a 8 zachvíľu končí. Taktiež fakt, že Windows 10 bude dostávať stále nové funkcie, zatiaľ čo u Windowsu 7 sa bude podpora postupne vytrácať.

Nižšie môžete vidieť to, kde Windows 10 už predbehol Windows 7. K USA sa pripája napríklad Kanada, Australia, západná Európa a severná Európa.

Krajiny, kde prevažuje Windows 10:

windows 7 10_1

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close