Spravodajstvo

Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tváre

Základná aplikácia Photos na prezeranie a editovanie fotiek vo Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tvári na fotkách. Toto je len jedna nová funkcionalita, ktorá príde spolu s najnovšou aktualizáciou.

Jedná sa o aplikáciou Photos (fotografie), ktorú môžete využívať aj na smartfóne a aj na počítači.

Samozrejme, facebook a google picassa nesú rozonávanie tvári na vyšší level, ale aspoň môžeme u Microsoftu sledovať krok vpred.

Microsoft vo svojom najnovšom reporte hovorí, že chce svojou aplikáciou Photos konkurovať ostatným gigantom s ultimátnym cieľom, aby si užívatelia vybrali túto aplikáciu za svoju predvolenú možnosť pri prezeraní a spracovávaní fotografií.

Aplikácia Photos následne zvládne utvárať rôzne kategórie fotiek podľa toho, aké kritéria pri scanovaní tvári jej nastavíte.

Novou možnosťou bude taktiež značkovanie fotiek pomocou geotagov, a teda rozdeľovanie fotografií do priečinkov podľa toho, kde boli urobené.

Ďalšou novinkou budú možnosti editovania obrázkov a aplikovania rôznych filtrov.

Oficiálnu správu so všetkými novinkami od Microsoftu nemáme, ale okrem spomenutých noviniek budeme mať vo finálnej verzii tejto aplikácie množstvo nových možností.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close