Spravodajstvo

Windows 10 torrent aplikácia, Torrenty, odstránená z bezpečnostných dôvodov

Microsoft pristúpil k stiahnutiu aplikácie na štahovanie torrentov „Torrenty“ z Windows obchodu kvôli vážným obavám, že Torrenty navádza uživateľov k stiahnutiu externých aplikácií infikovaných adwarom.

Na tento problém upozornil redaktor z portálu ZDNet, keď si všimol, že súčasná verzia aplikácie na PC ponúkala divné tlačítko, ktoré urgovalo uživateľa Torrenty, že 1 aktualizácia čaká na schválenie. Tlačítko pôsobilo ako súčasť programu a nevyzeralo ako reklama. Po kliknutí na toto tlačítko v Torrenty sa otvorila webstránka, ktorá hneď začala sťahovať program menom Setup.exe. Po stiahnutí už aplikácia čakala na spustenie v Microsoft Edge.

Cieľom tejto aplikácie bolo nainštalovať add-on do prehliadača, ktorý vyhadzuje veľké nevyžiadané množstvo reklám na vrchnej vrstve prehliadača.

Microsoft v oficiálnom stanovisku potvrdil stiahnutie aplikácie a urgoval uživateľov, že ak majú ďalšie podozrenie na zvláštne aplikácie s nevyžiadaným obsahom, tak tak majú upozorniť Microsoft priamo na adrese emailreportapp@microsoft.com.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close