SpravodajstvoWindows

Windows 10 stratil prvýkrát kúsok z trhového podielu

Zatiaľ čo minulý mesiac NetMarketShare prišiel so správami hovoriacimi o neustálom raste popularity operačného systému Windows 10, ktorý dosiahol trhový podiel 22.99%, tak za september sa rast Windowsu pozastavil, ba zaznamenal mierny pokles. Ako môžete na grafe nižšie vidieť tak trhový podielu Windows 10 je v súčasnosti 22.53%, čo znamená oproti sledovanému obdobiu pokles o 0.46% bodu.

throvy-podiel-windows-10-klesa

Na druhej strane sa zase darilo Windowsu vo verzii 7, ktorý rástol za posledný mesiac o 1.07%. Mimochodom, toto je prvýkrát kedy Windows 10 zaznamenal pokles na trhu vo svojej histórii.

Čo si myslíte o týchto dátach pochádzajúcich z NetMarketShare, je možné aby Windows 10 zaznamenal v súčasnosti trhový pokles?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close