Windows

Microsoft sprístupní uloženie aplikácií a hier na SD kartu až v ďalších aktualizáciách Windowsu 10

Pomaly, ale isto sa blíži príchod nového Windowsu 10, ktorý k nám dorazí už o necelých 10 dní. Najnovšie, Microsoft reagoval na otázky týkajúce sa jedného z používateľov vývojárskej verzie Windowsu 10 TP, ktorý sa pýtal na dostupnosť nastavenia ponúkajúceho uloženie aplikácií a hier na SD kartu, ktorá je dnes nedostupná vo vývojárskej verzii a podľa všetkého súčasný build je už aj finálnou verziou Windowsu 10. Hoci na prvý pohľad sa môže zdať táto otázka ako nepodstatná, vzhľadom na to, že Windows pre mnohých používateľov je len operačný systém určený pre PC kde SD karty nemajú až tak široké uplatnenie, ale ak patríte medzi pravidelných čitateľov nášho portálu, tak vám určite nemohla uniknúť informácia, že nový Windows 10 je navrhnutý aj pre mobilné telefóny a tablety.

ulozny_priestor_windows_10_tablet
Microsoft sa k danej problematike vyjadril tak, že hoci táto funkcionalita mala byť dostupná už pri oficiálnom vypustení Windowsu 10, ale nakoniec ju sprístupni až v priebehu ďalších aktualizácií. Ako hlavný dôvod Microsoft uviedol, že daná funkcionalita nie je ešte stopercentne dokončená. Avšak, je dosť pravdepodobné, že dočkať by sme sa jej mohli už v októbri spolu s pripravovanou aktualizáciou pre známu aplikáciu Skype.

Dobrou správou je, že toto oneskorenie nebude mať dopad na používateľov Windows 10 Mobile, ale na druhej strane táto informácia určite nepoteší používateľov tabletov s malou kapacitou úložného priestoru.

Zdroj: Microsoft.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close