Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Windows 10 sa konečne doťahuje na najpoužívanejší Windows 7. Môžu za to pochybné výstrahy Microsoftu?

Stránka Netmarketshare po mesiaci opäť prichádza s obnovenými štatistikami ohľadom najpoužívanejších operačných systémov a najobľúbenejších internetových prehliadačov na svete. Najnovšie štatistiky všetkých desktopových operačných systémov hovoria za všetko. Koniec dominancie najpoužívanejšieho operačného systému Windows 7 sa nezadržateľne blíži, keďže ho pomaly, ale isto dobieha najnovšia verzia Windowsu – Windows 10.

Windows 7 bude na vrchole už iba krátko

Zdroj: mspoweruser.com

Zo samotných grafov je jasne vidieť minimálny náskok Windowsu 7 pred najnovšou verziou Windowsu. Windows 10 si za posledné mesiace viedol naozaj dobre, no problémy pri distribúcii najnovšej aplikácie mu určite pri raste svojho podielu na trhu nepomohli. Mierny pokles podielu Windowsu 7 nie je nijak príliš zvláštny, keďže migrácia na novšiu verziu operačného systému je bežná záležitosť. Posledný prepad bol ale o čosi výraznejší a najnovšie zdroje uvádzajú, že za to čiastočne môže aj samotný Microsoft, ktorý používateľov „núti“ ku aktualizovaniu ich systému na novšiu verziu. V starších verziách systému Windows sa v posledných týždňoch začali objavovať nepríjemné vyskakovacie notifikácie o prípadnom aktualizovaní na Windows 10. Vo väčšine prípadov sa tento jav vyskytuje hlavne na firemných počítačoch, ktoré používajú Enterprise verziu systému.

Google Chrome neustále dominuje

Zdroj: mspoweruser.com

Štatistiky internetových prehliadačov nie sú nijak extra prakvapujúce, teda čo sa aspoň vyšších pozícií týka. Google Chrome tento mesiac presiahol hranicu 66 percent a neustále si udržuje svoje prvenstvo. Na druhú stranu, oba prehliadače spoločnosti Microsoft zažili výrazné prepady. Najväčší pokles používateľov zaznamenal starší Internet Explorer, ktorý behom jedného mesiaca spadol z 10 percent na necelých 8 percent. Menší prepad zaznamenal aj novší Microsoft Edge, ktorý aj napriek svojej úspornosti elektrickej energie, ako aj výborným funkciám, nezaznamenáva veľký úspech a používatelia radšej volia známy Chrome, poprípade Firefox, ktorý sa v posledných mesiacoch ustálil na hranici okolo 10 percent.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Chrome štatistiky trhové podiely Windows 10 Windows 7
Close
Close